1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do czuwania przy Jezusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Od godz. 19.30 do 21.00 czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym – Wieczór Chwały. Również dzisiaj po Mszy św. zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W środę nabożeństwo majowe wraz z nowenna do MBNP.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników oraz o uchronienie od klęsk żywiołowych. Z procesją pójdziemy do kapliczek: w poniedziałek przy Kościelisku, we wtorek przy przedszkolu i w środę na ul. Wąskiej. Te procesje będą połączone z nabożeństwami majowymi. Zapraszam młodzież z KSM-u i Harcerzy do niesienia figurek.
  4. We wtorek święto św. Stanisława – biskupa i męczennika – patrona Polski.
  5. We czwartek (10.05) mszę św. wieczorową animują nasi harcerze.
  6. W piątek (11.05) za przyczyną św. Andrzeja Boboli i św. Marcina będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy przed Mszą św., a po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Marcina.
  7. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. W czwartek (10.05) o godz 15.00 i w sobotę (12.05) o godz 10.00 próba dzieci I komunijnych. Obecność dzieci obowiązkowa.
  9. W przyszłą niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy gościć w naszej parafii ks. Ryszarda Gorowskiego, promotora Misji Księży Marianów w Rzymie. Oraz wieloletniego misjonarza w Afryce najpierw w Rwandzie a potem w Kamerunie. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misji w Afryce.
  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Grażynę Podkul. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
  11. Ogłoszenie Pana Sołtysa:

Pan Sołtys informuje mieszkańców Krościenka Wyżnego, że od 07 do 15 maja bieżącego roku w godzinach od 8.00 – 12.30 w biurze sołtysa pobierał będzie II ratę podatku rolnego i od nieruchomości, a także opłatę od posiadania psa.