1)  Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 15.30 – będziemy odmawiać Koronkę do Najświętszego Sakramentu – na wzór Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2) W najbliższym czasie maturzyści przystąpią do egzaminów maturalnych prosimy w naszych modlitwach o światło Ducha Świętego dla nich na czas matur i o dobry wybór drogi życiowej.

3) Dzisiaj ks. Krzysztof będzie miał spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych klas IV  po Mszy św. o godz. 11.00

4) W najbliższy wtorek początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 18.00, zaś w niedziele i Uroczystości o godz. 15.30. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Zachęcamy również do śpiewu majówek przy kapliczkach na terenie parafii.

5) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz. 18.00.

6)  W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski- porządek Mszy św. niedzielny a nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W sąsiedniej Korczynie odpust parafialny.

7)  W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca – spowiedź w piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00 za ks. Proboszcza chorych odwiedzi ks. Prałat Krzysztof Pastuszak. W piątek po uroczystości NMP Królowej Polski nie obowiązuje post – dyspensy udzielił Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

8) W sobotę święto poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

9)   Kancelaria Parafialna czynna codziennie po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 do 19.00.

10)  Prosimy w tym tygodniu o sprawdzenie czy przy wycince dębu na cmentarzu nie zostały zniszczone groby (chodzi o groby wokół terenu pracy, natomiast nie będą uwzględniane znicze i kwiaty które musiały być usunięte podczas prac). Jeśli by takie sytuacje były prosimy o kontakt z panem grabarzem. Zgłoszenia po tym terminie nie będą uwzględniane. W tym tygodniu pan grabarz będzie doprowadzał groby do czystości. Koszt usunięcia dęba który przez tyle lat był problemem na cmentarzu wyniósł 8 tyś zł. Dziękujemy firmie z Krościenka Wyżnego, że podjęła się tak karkołomnego zadania, bo siedmiu wykonawców przez ostatnie 2 lata nie podjęło się tej pracy.

11)  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że do 15 maja br. mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. Rolnicy, którzy złożą wniosek po terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 procent za każdy dzień roboczy.