Zapraszamy na prośbę Pana Michała Oberca który organizuje nasze parafialne wyjazdy  na wycieczkę i wypoczynek :

Śladami Draculi – Rumunia

(4-13.07.2018). Zapisy w zakrystii do 15 V 2018. 

Dzień I (04.07)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 13.00. Przejazd do Dukli – miejsca związanego z młodzieńczą działalnością Św. Jana z Dukli – Kościół Ojców Bernardynów, w którym znajdują się relikwie Świętego; Kościół Marii Magdaleny – z jedynym w Polsce wnętrzem w stylu saskiego rokoko, Pałac Mniszchów. Przejazd na „Puszczę” do Pustelni Św. Jana – Msza Święta. Przejazd na nocleg w pobliżu granicy węgierskiej.

Dzień II (05.07)

Śniadanie. Przejazd przez Węgry do Rumunii. Sapanta – jedyny w skali Europy „wesoły cmentarz”, Barsana – wpisany na listę Unesco kompleks monastyczny, Ieud – jedna z najpiękniejszych drewnianych cerkwi marmaroskich. Przejazd na nocleg w okolicach Borsy. Obiadokolacja.

Dzień III (06.07)

Śniadanie. Przejazd na Przełęcz Prislop (1416 m.) – panorama na Alpy Rodniańskie. Przejazd na Bukowinę. Carlibaba – grób polskich legionistów. Przejazd do Voronet – malowanego monastyru – wpisanego na Listę Unesco. Przejazd do Kaczyka – jednej z polskich miejscowości na Bukowinie. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Kaczyckiej, w którym znajduje się kopia wizerunku MB Częstochowskiej. Przejazd do Suczawy – zwiedzanie Starego Miasta: Zamek Tronowy– dawna siedziba hospodarów, Pomnik Stefana Wielkiego, Klasztor św. Jana, z najważniejszą cerkwią w mieście św. Jerzego. Przejazd na nocleg w okolicach Suczawy. Obiadokolacja.

Dzień IV (07.07)

Śniadanie. Przejazd do Konstancy – największego portu, a także najbardziej znanego kurortu w Rumunii. Zwiedzanie miasta: Przejazd na nocleg na wybrzeżu M. Czarnego w okolicach Konstancy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (08.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

Dzień VI (09.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

 

Dzień VII (10.07)

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu – zwanego często Paryżem Wschodu. Przejazd najpiękniejszymi bulwarami miasta, w trakcie którego zobaczymy: monumentalny Parlament edawny Pałac Królewski, Plac Rewolucji. Przejazd do miejscowości Sinaia – zwiedzanie utrzymanego w stylu niemieckiego neogotyku Zamku Peles – letniej rezydencji królów rumuńskich. Przejazd na nocleg do miejscowości Bran

Dzień VIII (11.07)

Śniadanie. Bran – zwiedzanie słynnego zamku Draculi. Przejazd do Braszowa – najdalej na południowy wschód wysuniętego łacińskiego miasta Europy. Zwiedzanie miasta: Brama Shei, Czarny Kościół, Rynek z Ratuszem. Przejazd do Rasnova – zwiedzanie jednej z najciekawszych twierdz chłopskich na terenie Siedmiogrodu oraz panorama na Góry Bucegi. Przejazd na nocleg w miejscowości Bran. Obiadokolacja.

Dzień IX (12.07)

Śniadanie. Przejazd trasą transfogaraską – jedną z najwyżej położonych dróg w Europie, dzieło komunistycznego dyktatora Nicolae Ceausescu. Postój na wysokości 2052 m. n.p.m. – panorama na Góry Fogaraskie oraz możliwość zakupu produktów regionalnych. Przejazd do Sibiu. Spacer po mieście: Dolne i Górna Miasto, Most Kłamców, Fara Ewangelicka. Msza Święta w Kościele Jezuitów. Przejazd na nocleg w okolicach Alba Julia.

Dzień X (13.07)

Śniadanie. Przejazd do Alba Julia. Zwiedzanie Twierdzy Karolińskiej oraz Katedry Św. Michała, w której znajdują się groby Izabeli Jagiellonki oraz jej syna Jana Zygmunta, Sobór Koronacyjny, gdzie w 1922 r. odbyła się koronacja Ferdynanda I na króla zjednoczonego po I wojnie światowej Królestwa Rumunii. Msza Święta. Przejazd do Hunedoary – zwiedanie jednego z najpiękniejszych zamków w Rumunii – własności słynnego rodu Hunyadych. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena: 1990 zł. 

Cena obejmuje:

 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • 9 śniadań i obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Opłaty drogowe, parkingi.
 • Ubezpieczenie KL, NW

Dodatkowo płatne bilety wstępów po konsultacji z grupa:

 • Zamek Peles w Sinai – 32 Lei
 • Czarny Kościół w Braszowie – 10 Lei
 • Zamek Bran – 38 Lei
 • Twierdza chłopska Rasnov – 20 Lei
 • Kościół i wieża widokowa w Sybinie – 10 Lei
 • Monaster Voronet – 5 Lei
 • Wesoły Cmentarz – 5 Lei
 • Cerkiew Ieud – 5 Lei
 • Zamek Hunedoara – 35 Lei

Razem 160 Lei – płatne u pilota w autokarze.