Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00  do godz. 16.00.

Dzisiaj zbierane są skarbonki „Caritas”, do których w okresie Wielkiego Postu dzieci składały swoje ofiary (na Mszach św. o 9.00 i 11.00). W darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w ofierze. Dzisiaj również zbiórka do puszek na Caritas.

Jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Uroczyste Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie i złożenie duchowych adopcji Dziecka Poczętego, są one wyłożone przy czasopismach katolickich.

Prosimy zarówno członków Rad parafialnych jak i chętnych do pomocy w rozbiórce Bożego Grobu i ciemnicy w dniu ………………………

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie POAK. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek 10 IV – mszę św. wieczorową animują nasi harcerze. Jest to również dzień spotkania Odnowy w Duchu Święty. Serdecznie zapraszamy.

W środę 11 IV dzień modlitw w intencji Ojczyzny z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

14.04 w sobotę w Krośnie Parafia św. Piotra i Jana z Dukli – Archidiecezjalny Dzień Odnowy w Duchu Świętem. Rozpoczęcie godz. 9,30.(zawiązanie wspólnoty, konferencja, adoracja, przerwa, Msza Św.) Zakończenie godz. 14.00

Serdeczne Bóg zapłać Harcerzom i Strażakom  za przekazanie małemu Olusiowi kwoty 4385 zł , 70 gr na Jego leczenie. Dziękują z serca wszystkim darczyńcom i organizatorom zbiórki również rodzice Olusia państwo Aleksandra i Mateusz .

Również dziękujemy młodzieży ze szkoły podstawowej za rozprowadzone żonkile zebrali na krośnieńskie Hospicjum 3319 zł. Tutaj również dziękujemy wszystkim darczyńcom i młodzieży oraz ich opiekunom.

 Za tydzień III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na zapłacenie rachunków za gaz w kościele i częściowo za punkt katechetyczny – to łączna kwota prawie 12 tyś zł. Dlatego proszę o zrozumienie i ofiarność (w kolejną III niedzielę w maju będziemy zbierać na to by zamontować dodatkowe kaloryfery w kościele)

 

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Krościenko Wyżne przypomina, że do 13 kwietnia br. trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic naszej gminy.

Ankietę konsultacyjną można uzyskać w Urzędzie Gminy oraz jednostkach podległych, a także jest do pobrania na stronie internetowej Gminy Krościenko Wyżne. Ankiety są także wyłożone w kościele na stolikach za ławkami oraz w sklepach na terenie Gminy. Ponadto ankiety będą dostarczane bezpośrednio do domów na terenie gminy przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz członków Rady Sołeckiej i OSP. Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na plakatach.

Ogłoszenie o zbiórce odpadów Wielkogabarytowych.

Jeśli już o śmieciach to informuję że kontenery na śmieci pod cmentarzem będą jednak stały bo zmusza nas do tego prawo. Roczny koszt wywozu śmieci to prawie 6 tyś zł. Powtarza się jednak często że podrzucane są tam śmieci z domów. Jest to o tyle niezrozumiałe że za śmiecie domowe i tak płacimy a śmieci cmentarne jako zanieczyszczone są najdroższe i w ten sposób sami sobie szkodzimy. Ostatnio powtórzyło się to i została wezwana policja. Śmieci zostały zidentyfikowane – policja wie kto to uczynił i sprawa jest w toku. Dlatego proszę i przestrzegam nie róbmy sami sobie szkody. Podczas ostatniej rady ekonomicznej wobec niemożności utrzymania cmentarza zapadła decyzja o zmniejszeniu do ¾ etatu grabarza, został opracowany nowy regulamin cmentarza. W związku z tym prosimy również wszystkich wykonawców nagrobków zainteresowanych pracami na cmentarzu parafialnym o przyjście w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na spotkanie z członkami rady parafii w celu zapoznania się z regulaminem i płatnościami za wjazd i wykonywanie prac na cmentarzu. Miejmy nadzieję że może te wszystkie działania i pomoc z waszej strony pozwoli utrzymać cmentarz jako cmentarz parafialny.

 

Parafia w dniach 20-23 IX 2018 organizuje pielgrzymkę z okazji 100-lecia Niepodległości na Kresy Wschodnie – jej plan dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.  Natomiast spotkanie przed pielgrzymką do Włoch odbędzie się 23 IV po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym