Pielgrzymka Kresy II Rzeczpospolitej – na 100 lecie Niepodległości

Ukraina – Kresy Wschodnie

(13-16 wrzesień 2018)

 Zapisy od 15 V 2018

Dzień I (13.09)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 5.00. Przejazd przez przejście graniczne w Krościenku do Lwowa. Całodzienne zwiedzanie miasta. Katedra Św. Jura – główny kościół lwowskich greko-katolików, perła architektury barokowej. Przejazd ulicami Lwowa na Cmentarz Łyczakowski jedna z najpiękniejszych polskich nekropolii, na której pochowanych jest wielu wybitnych Polaków oraz Ukraińców. Cmentarz Obrońców Lwowa. Złożenie kwiatów na grobie naszego rodaka ks. Gerarda Szmyda- kapelana Orląt Lwowskich.

Przejazd do centrum. Zwiedzanie Opery – perły lwowskiego historyzmu. Katedra Ormiańska – z pięknymi polichromiami. Katedra Łacińska – miejsce zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej Łaskawej przez króla Jana Kazimierza. Msza Święta. Rynek z zabytkowymi kamienicami. Obiadokolacja – dania kuchni lwowskiej. Przejazd na nocleg.

Dzień II (14.09)

Śniadanie. Przejazd  do Oleska – zwiedzanie zamku, w którym urodził się król Polski Jan III Sobieski.  Przejazd do Podhorców. Zamek Koniecpolskich, a następnie Sobieskich. Przejazd do Poczajowa – zwiedzanie Ławry Poczajowskiej – jednego z najważniejszych Sanktuariów greko-katolickich na Ukrainie. Przejazd do Krzemienieńca. Wejście na Górę Królowej Bony – ruiny zamku oraz panorama na miasto. Zespół dawnego Liceum Krzemienieckiego z Kościołem Św. Ignacego Loyoli. Muzeum Dworek Słowackich, Kościół Św. Stanisława z pomnikiem Słowackiego. Msza Święta. Przejazd do Zbaraża. Zwiedzanie z zewnątrz zamku Zbaraskich i Wiśniowieckich. Przejazd na nocleg do Tarnopola. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych spacer po Starym Mieście.

Dzień III (15.09)

Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, pod którym rozegrały się jedne z najważniejszych batalii XVII w. Przejazd  do Kamieńca Podolskiego – legendarnego miasta kresowego, w którym H. Sienkiewicz sytuuję akcję „Pana Wołodyjowskiego”.  Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – Zamek – jedna z najważniejszych warowni na dawnych Kresach, Rynek, Katedra, przy której znajduje się pomnik Michała Wołodyjowskiego. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Obiadokolacja

Dzień IV (16.09)

Śniadanie. Przejazd do Stanisławowa. Zwiedzanie miasta: Rynek wraz z przyległymi placami, pomnik A. Mickiewicza, Kolegiata NMP – Msza Święta. Przejazd do  Drohobycza – rodzinnego miasta Brunona Schulza. Zwiedzanie miasta: Ratusz, Synagoga, Dom Brunona Schulza, Kościół Farny. Przejazd do Truskawca. Spacer po jednym z najbardziej znanych uzdrowisk dawnych Kresów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena:  590 zł 

Cena obejmuje:

  • Transport, opłaty drogowe, parkingi;
  • 3 noclegi w hotelach ***/****. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
  • Opieka pilota – przewodnika
  • System tour-guide
  • Ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 150 Hrywien (ok. 22 zł).

 

 

Wymagany jest PASZPORT!!!!