Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Starajmy się tak zorganizować nasze zajęcia w domu, by wziąć udział we wszystkich tych nabożeństwach, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania.

Dzisiaj Gorzkie Żale o godzinie 15.00, a po nich Msza Święta. Dzisiaj na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na kwiaty i wystrój do Bożego Grobu i Ciemnicy. Również dzisiaj  w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym o godz. 17 00 wyemitowany zostanie film przybliżający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Wszystkich mieszkańców już dziś gorąco zaprasza wójt wraz z TV Obiektyw.

Bardzo proszę o pomoc Siostrze Elżbiecie w przygotowaniu ciemnicy i Bożego Grobu, a gdyby była pogoda to zrobienie porządków wokół kościoła. Proszę członków Rad Parafialnych, Strażaków z OSP, członków grup parafialnych, harcerzy i młodzież z KSM-u. Pierwsza pomoc potrzebna już w poniedziałek jutro o godz. 9.00- prosimy uzgadniać pomoc w kościele z Siostra Zakrystianką, a wokół kościoła jeśli ktoś by mógł to w każdej chwili.

Dziękuję również za liczną obecność na wczorajszej spowiedzi przedświątecznej – około 1350 osób wyspowiadało się przez cały dzień.

Od jutra Msze św. wieczorowe o godz. 18.00/

W środę Nowenna do MB NP. po Mszy św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie dla wszystkich ministrantów. Próba liturgii Wielkiego Tygodnia. Obecność obowiązkowa.

Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej – Eucharystia o godz.18.00. – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja wg. porządku wywieszonego na plakatach, podanego w „Dębinie” i na stronie internetowej parafii, adoracja do godz. 23.00.

Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 16.30 – Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 16.30 Drogą Krzyżową, po niej Liturgia. Po liturgii śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali i adoracja przy Grobie Pańskim do godz.23.00.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z cmentarza do kościoła o godz. 21.00. Proszę harcerzy o obecność z pochodniami a naszych strażaków z OSP o zabezpieczenie przejścia z cmentarza do kościoła.

Wielka Sobota. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 6.00 do 22.30. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę co godzinę od 9.00 do 12.00 oraz w zgłoszonych domach o godz. 10.00.

Wielka Sobota godz. 19.00 – Początek Liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę Uroczystość proszę przynieść ze sobą świece, gromnice lub świece Caritas które kupowaliśmy w Wielkim Poście.

Naszych Strażaków proszę o wystawienie tradycyjnej warty przy Bożym Grobie i przygotowanie ogniska przed kościołem w Wielką Sobotę, a Orkiestrę o uświetnienie rezurekcji. Młodzież z KSM, Wspólnotę dzieci Bożych i harcerzy proszę o przygotowanie feretronów na procesję rezurekcyjną. Młodzież proszę aby po zakończeniu adoracji  w sobotę pomogła posprzątać kościół.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz.6.00, pozostałe Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

Ofiary z Bożego grobu przeznaczone są na renowacje Zabytów w Ziemi Świętej a z Niedzieli Zmartwychwstania na Seminarium Duchowne.

Spowiedzi w tym tygodniu: w poniedziałek w Korczynie, we wtorek u ks. Michalitów – parafia Ducha Świętego w Krośnie, a w środę w Krośnie w głównych kościołach (Fara i OO. Franciszkanie) oraz u OO. Kapucynów. Ze względu na spowiedzi sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj młodzież w ramach akcji „Pola Nadziei 2018”, rozprowadzać będzie kwiaty (żonkile i narcyzy) przez nich wykonane, z których dochód wesprze nasze krośnieńskie hospicjum. A młodzież strażacka i harcerska będzie rozprowadzać kartki (5 zł) i ozdoby wielkanocne – stroik (10 zł) – dochód z nich będzie przeznaczony na pomoc małemu Aleksandrowi Kosiek z naszej parafii. Mamy dzisiaj okazje na uczynki miłosierdzia.

Wychodząc z kościoła przy czasopismach jest koszyk z imionami naszych młodych parafian przygotowujących się do bierzmowania. Im potrzebna jest nasza modlitwa, nasza opieka duchowa i pomoc, dlatego weźmy kartkę z imieniem i módlmy się przez najbliższy rok za tych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Bronisława Lorens z ul. Wójtowskiej jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wójt Gminy Krościenko Wyżne zaprasza wszystkich uprawnionych mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany granic naszej gminy. Konsultacje rozpoczęły się 23 marca i potrwają do 13 kwietnia.

Zmiana granic Gminy Krościenko Wyżne polegałaby na przyłączeniu do Krosna terenów lotniska i części terenów prywatnych kosztem Naszej Gminy.

Ankietę konsultacyjną można uzyskać w Urzędzie Gminy oraz jednostkach podległych, a także jest do pobrania na stronie internetowej Gminy Krościenko Wyżne. Ponadto ankiety będą wyłożone w kościele na stolikach za ławkami oraz w sklepach na terenie Gminy, a także będą dostarczane przez listonoszy do większości budynków. Wypełnienie ankiety polega na postawieniu znaku X w odpowiedniej rubryce:

  • Czy ,,JESTEM PRZECIW”?
  • Czy ,,JESTEM ZA”?
  • Czy ,,WSTRZYMUJĘ SIĘ”?

oraz podaniu swoich danych.

Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na plakatach. Zachęcamy mieszkańców do udziału w konsultacjach, a tym samym do spełnienia obywatelskiego obowiązku wobec naszej małej Ojczyzny.

 

Wielki Tydzień 2018

Porządek Liturgii Wielkiego Tygodnia

29 III 2018 – Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej – Eucharystia o godz.18.00.
Po zakończonej Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja.
19.00 – adoruje Chór Parafialny
20.00 – adoruje ul. Południowa 1 – 50
21.00 – adoruje ul. Południowa 51 – 100
22.00 – adoruje ul. Południowa 101 – 150 – adorację poprowadzą Harcerze

 

30 III 2018 – Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa
6.00 – adoruje ul. Południowa 151 – 200
7.00 – adoruje ul. Południowa 201 – 250
8.00 – adoruje ul. Południowa 251 – 300
9.00 – adoruje ul. Południowa 301 – 350
10.00 – adoruje ul. Południowa 351 do końca
11.00 – adoruje ul. Północna 1 – 50
12.00 – adoruje ul. Północna 51 – 100
13.00 –adoruje ul. Północna 101 – 150
14.00 – adoruje ul. Północna 151 – 200
15.00 – adorują Czciciele Bożego Miłosierdzia i Akcja Katolicka
16.00 – adoruje ul. Kasztanowa
godz. 16.30- Początek Liturgii Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa
Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja.
19.00 – adoruje ul Północna 201 – 300
20.00 – adoruje ul. Północna 301 – 350
21.00 – adoruje ul. Północna 351 do końca,
22.00 – adoruje Domowy Kościół
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z cmentarza do kościoła o godz.21.00.
31 III 2018 – Wielka Sobota- Wigilia Paschalna
6.00 – adoruje ul. Wąska (parzyste numery)
7.00 – adoruje ul. Wąska (numery nieparzyste)
8.00 – adoruje ul. Mostowa
9.00 – adoruje ul. Marynkowska
10.00 – adoruje ul. Dworska
11.00 – adoruje ul. Parkowa
12.00 – adoruje ul. Wisłocza
13.00 – adoruje ul. Grunwaldzka
14.00 – adoruje ul. Rzeszowska
15.00 – adorują Czciciele Bożego Miłosierdzia oraz Wspólnota Dzieci Boże.
16.00 – adoruje ul. Szkolna i ul. Sportowa
17.00 – adoruje ul. Brzozowska, Polna i Krótka
18.00 – adoruje ul. Zagórze, Wójtowska i Żwirowa
19.00 – Początek Liturgii Wigilii Paschalnej (na zewnątrz kościoła)
21.00 – Adoruje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
22.00 – adoruje KSM, harcerze i młodzież parafii. Adorację poprowadzi KSM.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
O godzinie 10.00 w domach na ul. Północnej.

16 IV 2017 – WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Msze św. pozostałe o godz.9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 16.00)

17 IV 2017 – Poniedziałek Wielkanocny– Msze św. jak w niedzielę: 7.30; 9.00; 11.00; 16.00.