W dzisiejszą niedzielę 11 – kolejny dzień modlitw w intencji Ojczyzny za przyczyna św. Andrzeja Boboli i patrona naszej parafii św. Marcina. O godz. 8.30 członkowie Akcji katolickiej poprowadzą różaniec w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. o godz.11.00 ucałowanie relikwii św. Marcina.

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 wraz z nowenna do św. Józefa. a po nich Msza św. o godz. 16.00.

Nowenna do św. Józefa codziennie po Mszy św. wieczornej.

 W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00

 W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół.

W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. W piątek Droga Krzyżową rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Zbigniew pałka z parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Plan rekolekcji jest w intrenecie na stronie parafii i na plakatach ogłoszeniowych.

  W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki Wielkanocne Caritas w cenie 7 zł. Ofiary z ich zakupu są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

Ubezpieczyciel Firma Inter – risk wypłaciła odszkodowanie za napędy dzwonów z kościoła 17220 zł – parafia dołożyła 4800 na nowe zawieszenia i serca, oraz  pieca z kościoła 8118 zł. Jednak jak pokazały mrozy problemem po wyziębieniu kościoła (min. 2 dni brak prądu) jest mała ilość kaloryferów na tak duża powierzchnie. Piec chodzi cały czas i dopiero udało się osiągnąć 11 stopni. Sądzę że po zakończeniu sezonu grzewczego potrzeba będzie dołożyć nowe kaloryfery. Toczy się natomiast postępowanie co do wypłaty odszkodowania za wyświetlacz a w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek z naprawy organów i monitoringu.

Ogłoszenia Gminy: Przypominamy dzisiaj z okazji  Dnia Kobiet wójt i Rada Gminy oraz radny sejmiku województwa podkarpackiego Pan Dariusz Sobieraj przygotowali dla naszych Pań miłą niespodziankę. Otóż serdecznie zapraszają 11 marca br. na godz. 17 00 do sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym wszystkie Kobiety z naszej gminy (mogą też przyjść mężczyźni) na koncert „Trzech Tenorów”, koncert pełen energii oraz humoru.

Za dwa tygodnie tj. 25 marca także w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym o godz. 17 00 wyemitowany zostanie film przybliżający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Wszystkich mieszkańców już dziś gorąco zaprasza wójt wraz z TV Obiektyw.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych w parafii Krościenko Wyżne

Rekolekcjonista: Ks. Zbigniew Pałka

16 III 2018 – piątek 17.00 – Droga krzyżowa

Msza św. i nauka ogólna dla wszystkich– rozpoczęcie rekolekcji parafialnych. Prośby i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Ucałowanie relikwii Krzyża Świętego i św. Jana Pawła II.

17 III 2018 -Sobota :

godz. 8.00 – Msza św. i nauka ogólna

godz. 10.00 – Msz św. dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do godz. 17.00

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 17.00 – Msza św. i nauka ogólna. Po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców i małżonków

18 III – V niedziela Wielkiego Postu

godz. 7.30 – Msza św. i nauka ogólna

godz.9.00 – Msza św. i nauka ogólna

godz.11,00 – Msza św. i nauka ogólna

godz.15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym

godz. 16.00 – Msza św. z nauka ogólną

 

19 III- poniedziałek- Św. Józefa

godz. 8.00 – Msza św. i nauka ogólna

godz. 17.00 – Msza św. i nauka ogólna – zakończenie rekolekcji.

Po Mszy św. młodzież z Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym przedstawi sztukę wielkopostna o wydaniu Jezusa na śmierć i Jego Zmartwychwstaniu.

24 III – sobota – Wielkopostna Spowiedź Parafialna

godz. 9.00- 12.00           godz. 14.00 – 17.00

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę  Szmyd z ul. Sportowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie