6 Niedziela zwykła (11.02.2018 r)

Dzisiaj odchodzimy Światowy Dzień Chorego.  Msza św. o godz. 9.00 połączona będzie z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza starszych i chorych na spotkanie przy herbacie do Domu Katechetycznego. Dzisiaj  o godz.15.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji ludzi chorych, lekarzy, pielęgniarki, woluntariuszy i wszystkich opiekujących się chorymi w naszej Ojczyźnie i parafii. Dzisiaj również modlimy się w intencji naszej Ojczyzny- początek nowenny przed 100 leciem jej odzyskania. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii św. Marcina.

We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. do Domu Katechetycznego wszystkich modlących się wraz z  Grupę Odnowy w Duchu Świętym.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.15 i godz.17.00. Msza św. o godz. 8.15 będzie również mszą dla dzieci i młodzieży z naszych szkól. Nie będzie mszy św. o godz.9 00 a intencje z 9.00 odprawione zostaną o godz. 8.15. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. godz. 17.00.

W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Będą rozdawane dzieciom obrazki i plansze. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów.

W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne, młodzieżowe i klasy z naszych szkół. W piątek 16 II również Msza św. z modlitwami do św. Jana Pawła II – prosimy o składanie na Mszy św. próśb do Jana Pawła II.    

     Za tydzień 18 II w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci i rodziców klas III – komunijnych. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.

Przyszła niedziela będzie Pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał.

Informacja Sióstr Służebniczek:  S. Służebniczki ogłaszają zapisy do Przedszkola św. Józefa na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci w  wieku od 2,5 do 6 lat. Zapisy potrwają do końca lutego, w godzinach od 6.30 do 16.30.

Zapraszamy młodzież z naszej parafii na SMAP w Radymnie  – zapisy w zakrystii do 18 II 2018 r.  cena 65 zł.

W Tym tygodniu pożegnaliśmy; śp. Zofię Florczak z ul. Południowej. Plećmy je Bożemu Miłosierdziu…

Decyzją ks. Abpa Adama Szala z dniem wczorajszym został przeniesiony do parafii Giedlarowa Ks. Jakub Wielgos a do naszej parafii skierowany został ks. Tomasz Ruszel. Nie dziękuję dzisiaj ks. Jakubowi bo go nie ma mam nadzieję że za jego 4,5 letnią posługę w naszej parafii, gorliwą i pełna oddania i ja jako proboszcz i Wy jako parafianie i uczniowie szkół będziecie mogli mu podziękować. Witam natomiast bardzo serdecznie ks. Tomasza i życzę Jemu aby wszedł szybko w nasza wspólnotę parafialna i kapłańską ale i proszę Was o życzliwe przyjęcie i w parafii i w szkole.