Dzisiaj o godz.15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji sióstr i braci zakonnych, za powołanych do kapłaństwa i zakonu oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie za nasze SS. Służebniczki.

Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w Domu Parafialnym spotkanie tych którzy zapisali się na pielgrzymkę do Włoch na przełomie IV i maja 2018 r..

We wtorek wspominamy bł. Bronisława Markiewicza założyciela Zgromadzenia Księży Michalitów, a w środę św. Jana Bosko – salezjanina.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

W czwartek 1 II  ks. Proboszcz od godz. 9.00 odwiedzi swoich chorych, w piątek zaś ks. Krzysztof – natomiast ks. Jakub odwiedzi chorych w późniejszym terminie, po przyszłej niedzieli.

W piątek 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego – Maki Bożej Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00 i 17.00.  Będziemy w tym dniu modlić się za powołanych do życia zakonnego i o nowe powołania zakonne. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Zakony Klauzurowe w naszej diecezji: SS. Benedyktynki i SS. Karmelitanki. 2 II z racji  święta Ofiarowania Pańskiego na terenie Archidiecezji Przemyskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks Abp Adam Szal.

Z racji na I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Ponieważ w czwartek i  piątek będzie tylko dwóch kapłanów spowiadających prosimy o przyjście dzieci i młodzież do spowiedzi w środę i czwartek.

W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja – błogosławieństwo jabłek.

Zwracam się z prośba do członków rad parafii: duszpasterskiej i ekonomicznej, członków Kręgów Rodzin młodzieży z KSM-u, harcerzy i strażaków o pomoc w rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej w sobotę 3 II od godz. 9.00  oraz pomoc w zrobieniu gospodarczych porządków na strychu Domu Parafialnego. Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy tylko maja czas i chcą pomóc.

Tydzień temu była  III niedziela miesiąca, złożono 4562 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Ofiary będą przeznaczone na remont dzwonów. Ich remont właśnie trwa i będzie zakończony w tym tygodniu. Zniszczone przez piorun napędy i elektronika będą  zgłaszane do ubezpieczyciela ale reszta prac związanych z ich konserwacja będą pokryte z naszych parafialnych funduszy.

Zapowiadany turniej w siatkówce o puchar proboszcza odbędzie się w późniejszym terminie, cieszę się ze jest już tyle chętnych drużyn, jednak jest problem, sala gimnastyczna w naszej szkole jest już na razie pozajmowana, mam nadzieję że z Panem Dyrektorem znajdziemy jakiś termin  w którym uda się zmieścić ten turniej, a w przyszła niedzielę ogłosimy jego termin.  Wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej oraz nauczycielom i rodzicom życzymy spokojnych i radosnych ferii zimowych.