• W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – z uwagi na kolędę oraz na to, że większość z nas jest po spowiedzi świątecznej, nasi ks. Seniorzy będą spowiadać we czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św. czyli od 16.30. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.

 

 • Zapraszamy w dniu 5 stycznia (piątek) o godz. 10:00 do Sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym na przegląd jasełek powiatowo-gminnych. Wystąpią również dzieci z naszej Szkoły Podstawowej.

 

 • W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Mędrców, wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków, dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej. 10.15 – spotkanie grup: Orszak „Anielski” – uczniowie szkół: Podstawowej i Gimnazjum w budynku szkolnym – zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Tutaj Orszakowi towarzyszyć będą harcerze. Zachęcamy wszystkie dzieci, czy to w strojach kolędniczych, czy królewskich i liczymy, że ten Orszak będzie i najliczniejszy i najbardziej rozśpiewany. Orszak „Królewski” z koronami na głowach – budynek Plebanii – zapraszamy grupy parafialne i tych, którzy przyjdą do kościoła, zwłaszcza tych, którzy będą na parkingu, aby przyszli na Plebanię. Ten Orszak, to również Orszak dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci z Przedszkoli: Sióstr Służebniczek, z Przedszkola Samorządowego i z klas „0”. Tutaj zapraszamy również Chór Parafialny. Orszak „Pasterzy” – Dom Ludowy – zapraszamy stowarzyszenia i grupy działające w naszej Gminie, Orkiestrę Gminną oraz mieszkańców ul. Południowej i przyległych ulic.

10.30 – wyjście Orszaków „Anielskiego” spod Szkoły i „Królewskiego” spod plebani.

10.40 – wyjście Orszaku „Pasterzy” wraz z Orkiestrą Dętą spod Domu Ludowego ulicą Sportową.

11.00 – spotkanie Orszaków przed Kościołem – Uroczysta Msza św.

 

 • W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy. Zachęcamy do udziału wszystkich w strojach kolędniczych. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone po Mszy św., a 7 stycznia (niedziela) na godz. 15:00 zapraszamy wszystkie dzieci (zwłaszcza te, które będą na Orszaku Trzech Króli) do Sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym na blok rozrywkowy pn. „Karnawałowe Przygody Pana Mikołaja”. Na wszystkie dzieci czekają niespodzianki.

 

 • W Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Można będzie je nabyć przed wejściem do kościoła, rozprowadzać je będą nasze siostry Służebniczki. Ofiary będą przeznaczone na misje prowadzone przez Zgromadzenie SS. Służebniczek.

 

 • W Uroczystość Trzech Króli Wspólnota Dzieci Bożych w godzinach popołudniowych uda się z kolędą do naszych domów, prosimy o życzliwe przyjęcie.

 

 • W najbliższą niedzielę 7 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.

 

 • W Uroczystość Trzech Króli składka przeznaczona jest na misje, a z niedzieli 7 stycznia na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 • Plan Wizyty Duszpasterskiej:

 

 • 2 I (wtorek) od godz. 15.00:

Ks. Krzysztof: ul. Północna od nr 204 do 226 (parzyste)

Ks. Jakub: ul. Północna od 223A do 243 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Brzozowska od nr 39 do 1 (nieparzyste) i od numeru 38A do 20 oraz numery 8, 6, 6A, (parzyste)

 

 • 3 I (środa) od godz. 15.00:

Ks. Krzysztof: ul. Północna od nr 228 do254 (parzyste) oraz ul. Wójtowska

Ks. Jakub: ul. Północna 245 do 315 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Brzozowska od 16 do 4 oraz ul. Wąska 2 do 58 (parzyste)

 

 • 4 I (czwartek) od godz. 15.00:

Ks. Krzysztof: ul. Północna 256 do 290 (parzyste)

Ks. Jakub: ul. Północna 319 do 381 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Wąska od nr 60 do 106 (parzyste) oraz nr 85 do 55 (nieparzyste)

 

 • 5 I (piątek) od godz. 15.00:

Ks. Krzysztof: ul. Północna od nr 298 do 346 (parzyste)

Ks. Jakub: ul. Północna od nr 383 do 437 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz: ul. Wąska od nr 53 do 15 (nieparzyste)