Dzisiaj 26 XII – we wtorek święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.

27 XII w środę przypada Święto św. Jana Apostoła. Na mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina.

28 XII w czwartek – Święto św. młodzianków. Mszą św. o godz. 17.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe.

W przyszłą niedzielę 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2017 i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża. Jest to również niedziela Świętej Rodziny. Będziemy dziękować za cały miniony rok oraz modlić się o świętość życia rodzinnego w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kręgów Rodzin na plebani.  Po południu o godz. 15.30 będą uroczyste nieszpory połączone ze Mszą św. oraz nabożeństwo

Serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w  przygotowanie wystroju kościoła i szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele, w tym członkom nowej Rady Parafialnej. Dziękuję również za przekazane choinki, za pomoc naszym strażakom w ich wycięciu, przywózce  i ustawieniu w kościele. . Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance Elżbiecie oraz młodzieży z KSM- pomogli ubierać choinki oraz S. Organistce Cecylii za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeżywane Święta, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i już dzisiaj zapraszam ją do orszaku Trzech Króli, jak i chór parafialny. Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.

Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, które mam nadzieję, że i w tym roku będą robić korony i wezmą w marszu udział. Podobnie jak w tamtym roku każdy orszak wyruszy oddzielnie, spod Gminy, spod szkoły oraz spod plebanii- by spotkać się przed kościołem. W tym roku orszak odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy i Rady Gminy.

Zarówno w gablocie jak i na  stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim, i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Wcześniejsze rozplanowanie „kolędy” pomoże w tym, byśmy nie czekali zniecierpliwieni na wizytę księdza kilka dni, tylko będziemy wiedzieli wcześniej w jakim dniu ksiądz do nas przybędzie i dzięki temu będziemy mogli spokojnie nasze spotkanie z duszpasterzem zaplanować. Na pewno nikogo nie ominiemy jeśli tylko taka wola będzie aby przyjąć kapłana do domu z darem modlitwy.

28 XII w czwartek od godz. 9.00:  Ks. Krzysztof  ul. Północna numery parzyste od 2 do 36 oraz ul. Krótka;

Ks. Jakub ul. Północna  numery nieparzyste od 1 do 45 A;

Ks. Proboszcz ul. Rzeszowska numery parzyste od 2 do 54 A

 

29 XII w piątek od godz. 9.00:  Ks. Krzysztof ul. Polna oraz ul. Północna nr 40 -116 (parzyste) ;

Ks. Jakub ul. Północna 47 A do 131 (nieparzyste);

Ks. Proboszcz ul. Rzeszowska 50B do 70 (parzyste), Rzeszowska  od 53 do 3 (nieparzyste) oraz u. Brzozowska 219 do 155 (nieparzyste)

 

 

30 XII w sobotę od godz. 9.00: Ks. Krzysztof  ul. Północna 118 do 202 (parzyste) oraz ul. Zagórze ;

Ks. Jakub ul. Północna 129 -215 (nieparzyste);

Ks. Proboszcz – ul. Brzozowska 167 do Brzozowska 43 A (nieparzyste); ul. Brzozowska 167 do Brzozowska 43 A (nieparzyste)

 

 

Z uwagi na to że w piątek 29 XII obowiązuje post a oktawa Bożego Narodzenia go nie znosi ks. proboszcz wszystkim parafianom udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.