Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach , pojednanie w naszej parafii, dobra spowiedź przedświąteczną.

Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

Dzisiaj  swoje imieniny  i urodziny obchodzi ks. Aleksander Glazar – w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 modlimy się w Jego intencji z racji imienin i urodzin. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św o godz. 17.00. Prosimy o składanie próśb do MBNP.

Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach  Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji Przemyskiej i na nasz Zespól Charytatywny.

Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w Boże Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale również by niemal „obowiązkowo” wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, które mam nadzieję, że i w tym roku będą robić korony i wezmą w marszu udział. Podobnie jak w tamtym roku każdy orszak wyruszy oddzielnie, by spotkać się przed kościołem. W tym roku orszak odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy i Rady Gminy.

W czwartek  na Mszy św. o godz. 17.00, dzięki naszym harcerzom zawita do naszej parafii „Betlejemskie Światło Pokoju”, które będziemy mogli zabrać do naszych domów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia rozświetlało nasze rodziny. Jest ono symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzisiaj wraz z ks. Jakubem nasi harcerze są po nie w Krakowie, bądźmy im wdzięczni za to ze  dzięki nim ono zagości w naszych domach.

Na stronie internetowej parafii już jest, a także będzie wywieszony w gablocie przed kościołem, plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim, i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Wcześniejsze rozplanowanie „kolędy” pomoże w tym, byśmy nie czekali zniecierpliwieni na wizytę księdza kilka dni, tylko będziemy wiedzieli wcześniej w jakim dniu ksiądz do nas przybędzie i dzięki temu będziemy mogli spokojnie nasze spotkanie z duszpasterzem zaplanować. Bardzo proszę o zgłaszanie uwag na ten temat.

Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii w środę 20 XII od godz. 9.00 do 12.00 oraz od godz. 14.00 do 17.00. Kochani przyjdźmy  do swojej parafii aby dobrze przygotować  się na spotkanie z Nowonarodzonym.

Za tydzień w niedzielę Wigilia Msze św. będą o 7.30, 9.00, 11.00 nie będzie Mszy św. na cmentarzu ale pamiętajmy o naszych zmarłych. Idźmy do nich z opłatkiem i modlitwa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Pierwszym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. ( mimo ze jest niedziela) Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych.

O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

25 XII w poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, prócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

Wczoraj ks. Dziekan Adam Zaręba powołał nową Radę Parafialna: Duszpasterska i Ekonomiczną . Dziękuję wszystkim za przybycie i ufam że zaangażują się w życie parafii nie szukając własnych korzyści i innych pociągną do zaangażowania w życie parafii, by kolejnym pokoleniom przekazywać odpowiedzialność za parafię i wiarę w naszej wspólnocie.

Dzisiaj  w naszej parafii Gościmy Siostrę od Aniołów, s. Annę Mroczek z tego zgromadzenia. Przybliży nam niewidzialną rzeczywistość Świata Aniołów, kilka słów powie o swoim Zgromadzeniu i dziele w Jeżowem, na  które prosi naszego wsparcia. Siostra będzie rozprowadzać min. kalendarze.

Nasz siostry w zakrystii rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne.

Zapisy na pielgrzymkę do Włoch.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Kazimierę Bargiel a dzisiaj pogrzeb o godz. 14.00 śp. Stanisława Bargla. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.