Pielgrzymka do Włoch

(28.04.-06.05.2017)

 

Dzień I (Sb. 28.04)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 2:00. Przejazd przez Czechy do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Msza Święta oraz zwiedzanie Sankturium. Wyjazd na nocleg do Tarvisio. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień II (Nd. 29.04)

Śniadanie. Wyjazd w stronę Wenecji (Rejs tramwajem wodnym po Canale Grande, Plac Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Bazylika Św. Marka). Msza św.  Przejazd do  Padwy – nawiedzenie Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, Bazylika Św. Justyny – największy kościół w Padwie, w którym złożone są szczątki Św. Łukasza Ewangelisty oraz Św. Macieja Apostoła. Przejazd na nocleg w okolice Asyżu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień III (Pn. 30.04)

Śniadanie. Asyż – zwiedzanie miasta Św. Franciszka. Bazylika Św. Franciszka na Rajskim Wzgórzu – miejsce gdzie znajduje się grób świętego. Msza Św. Bazylika Św. Klary, w której zobaczyć można grób świętej, a także Krzyż z San Damiano, z którego Chrystus przemówił do Franciszka. Bazylika Matki Bożej Anielskiej kryjąca w sobie słynną Porcjunkulę, centrum ruchu Franciszkanskiego. Rivotorto, gdzie znajduje się bazylika kryjąca w sobie pierwsze domki franciszkanskie. Przejazd do Nursji – miasta Św. Benedykta i Św. Scholastyki. Nawiedzenie Bazylii Św. Benedykta, stojącej na miejscu jego domu rodzinnego. Przejazd do Casci. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rity. Msza Św. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień IV (Wt. 01.05)

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Msza św. przy grobie Jana Pawła II Zwiedzanie miasta. Bazylika Św. Piotra. Zamek Anioła – czyli dawna Twierdza i więzienie papieskie. Piazza Navona – jeden z najsłynniejszych placów rzymskich, na którym znajduje się Fontanna Czterech Rzek. Panteon. Schody Hiszpańskie. Fontanna di Trevi. Plac Wenecki ze słynnym Ołtarzem Ojczyzny. Forum Trajana. Forum Romanum. Koloseum. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień V (Sr. 02.05)

Śniadanie. Przejazd do Rzymu Udział w Audiencji Generalnej. Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Bazylika Św. Pawła za Murami. Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, pochodzące z Pałacu Piłata w Jerozolimie, po których kroczyć miał Chrystus. Bazylika Santa Maria Maggiore. Udział w Nieustannej Nowennie w sanktuarium MBNP przy Via Merulana. Msza Św. Przejazd na nocleg w miejscowości Fiuggi Terme pod Rzymem. Obiadokolacja.

Dzień VI (Czw. 03.05)

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich poległych w walkach o wzgórze. Klasztor na Monte Cassino – miejsce działalności oraz spoczynku Św. Benedykta z Nursji – twórcy reguły benedyktyńskiej. Msza Św. Wjazd na Wezuwiusz . Przejazd do Pompei Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca. Przejazd na nocleg w okolice Avellino. Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień VII (Pt. 04.05)

Śniadanie. Przejazd do Monte San Angelo – miejsca objawień Św. Michała Archanioła, jedyny na świecie kościół nie ludzką ręką poświęcony. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Św. Ojca Pio. Przejazd na nocleg do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja.

Dzień VIII (So. 05.05)

Śniadanie. Przejazd do Lanciano. Wędrówka śladami Cudu Eucharystycznego z VIII w. Msza Święta. Przejazd do Manopello. Nawiedzenie Sanktuarium, w którym przechowywane jest Święte Oblicze. Przejazd na nocleg w Loreto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX (Nd. 06.05)

Msza Święta w Bazylice Loretańskiej. Następnie zwiedzanie Bazyliki słynącej z tego iż pod jej kopuła znajduje się domek Świętej Rodziny, w którym mieszkała ona w Nazarecie. Cmentarz żołnierzy polskich w Loreto. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze przejedziemy przez Budapeszt: wjazd na Wzgórze Gellerta. Nocna panorama miasta. Przejazd przez cudownie oświetlony Budapeszt, w trakcie którego zobaczymy: Most Łańcuchowy, Bazylikę Św. Stefana, Aleję Andrassyego, Plac Bohaterów. Przyjazd do Polski nad ranem następnego dnia (07.05. około 4.00-5.00 rano)

 

Cena:  1799 zł + 30 EUR  (cena dla 45 osób płatnych)

 

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.4 zł.

 

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • 8 śniadań i obiadokolacji
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
  • Opieka pilota/przewodnika
  • System słuchawkowy tour-guide
  • Przewodnicy miejscowi w Rzymie i Asyżu
  • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
  • Ubezpieczenie KL, NW
  • Bilet na tramwaj wodny w Wenecji.
  • Bilet na Wezuwiusz

Zapisy do 30 I 2018 roku . Przy zapisie 500 zł wpłaty. Decyduje kolejność wpisów.