• Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 

 • Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Roraty codziennie – i tu zadziwię Was – wracamy do rorat porannych – bo roraty powinny być rano i będą o godz. 7.00. Do przyjścia przed szkołą na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie figurkę Matki Bożej i nagrodę za dobre uczynki.

 

 • Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków. Nasze Siostry rozprowadzają je po każdej Mszy św. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii i w Domu SS. Służebniczek.

 

 • Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca, ale List Pasterski na początek Adwentu skierował do nas Abp. Adam Szal. Adoracje NS po Mszach św. będą w przyszłą niedzielę. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00.

 

 • W tym tygodniu przypada również I czwartek miesiąca. Będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, kleryków i kapłanów oraz Siostry Zakonne i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

 • W środę 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa Miry. Uczmy się od niego czynienia dobra i pomagania potrzebującym. Przybędzie On i do nas. Zapraszamy ministrantów, grupę „Dzieci Boże” po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Rodziców chcących przyjść z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem prosimy o składanie „darów” przed i po Mszy św. u Siostry Zakrystianki 5 i 6 grudnia.

 

 • W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 – aby dzieci i młodzież zdążyły do szkoły, 9.00 oraz 17.00. O godz. 17.00 Msza św. z poświeceniem i rozdaniem medalików dzieciom klas III – Komunijnych. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkie dzieci Komunijne i ich rodziców. Losowanie 1 z figurek Matki Bożej będzie również po tej Mszy św.

 

 • Również w tym dniu na Mszy św. będzie spotkanie wszystkich Róż Różańcowych, a po Mszy św. nowopowstałe róże otrzymają błogosławieństwo. – (szczegóły ks. Prałat Krzysztof Pastuszak).

 

 • Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski”, którą objawiła Maryja Niepokalana: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00 – zakończenie o godz. 13.00.

 

 • Od przyszłej niedzieli można będzie się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne w cenie 7 zł.

 

 • Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.

 

 • Dwa tygodnie temu dziękowałem już, ale pani Magda prosiła, aby również w Jej imieniu oraz Jakuba podziękować wszystkim za Dar Serca, a właściwie za Złote Serca – a fundusze zostaną wykorzystane na ich rehabilitację.

 

 • W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Genowefa Bargiel oraz śp. Anna Pelczar. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…

 

 • Już dzisiaj zapraszam wszystkich wybranych do Rady Parafii i Rady Gospodarczej (Ekonomicznej) na spotkanie, które odbędzie się w dniu 16 grudnia na Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. nastąpi zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.

 

 • W najbliższych dniach ukaże się plan pielgrzymki do Włoch, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2018 roku oraz plan Wizyty Duszpasterskiej w naszej parafii w tym roku i w przyszłym – można to będzie prześledzić na stronie internetowej parafii. Szczegóły w najbliższym czasie.