Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i ministrantów. Akcję Katolicką, Ministrantów i KSM zapraszamy po Mszy św. o godz. 9.00 na do domu parafialnego na ciasto i herbatę. Dzisiaj przed Mszą św. o go godz. 8.30 członkowie AK poprowadzą modlitwę za Ojczyznę. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 odnowienie aktu Oddania Chrystusowi Królowi.
Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych oraz Akt Oddania Chrystusowi Królowi.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00 wraz z wypominkami za zmarłych.
W czwartek 30 XI święto św. Andrzeja Apostoła. Zakończenie nabożeństw wypominkowych.
W piątek 1 XII – I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.
Tydzień temu odbył się Koncert ‘Złote serca”. Serdecznie Bóg zapłać w swoim imieniu, ale i organizatorów wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, występującym i zaangażowanym w przeprowadzenie tego dzieła Miłosierdzia, uczestniczącym w tym koncercie za włączenie się w dzieło Jakubowi i jego mamie. Niech dobry Bób wszystkim za wszystko wynagrodzi. Jakubowi i mamie przekazano kwotę 10 389,22 zł, które na pewno pomogą w ich leczeniu.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny – Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia odpowiednio duchowo przygotowani mimo szalejących już wokół nas reklam świątecznych. Dzieci zachęcamy do robienia już w tym tygodniu lampionów adwentowych z którymi będą uczestniczyć w roratach.
Dzieci, rodzice i pracownicy Przedszkola Sióstr Służebniczek przygotowali ozdoby świąteczne, które będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przy naszym kościele. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie rodziny, która po śmierci męża i ojca znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków, które będą rozprowadzane przez Siostry Służebniczki w naszym kościele, a w tygodniu w zakrystii i u Sióstr Domu Zakonnym. Ofiary z tej racji złożone są nasza wdzięcznością za pracę naszych Sióstr w Kościele jako zakrystianka i organistka i pracę w Ochronce.
Wczoraj pożegnaliśmy śp. Artura Grabę z ul. Szkolnej a jutro o godz. 14.00 jest pogrzeb śp. Genowefy Bargiel z ul. Południowej. Prośmy o Boże Miłosierdzie dla nich …Wieczne odpoczywanie….