Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30. Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież z naszych szkół.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

  1. wtorek -Odnowa w Duchu Świętym
    18. środa – Klasy III gimnazjum
    19. czwartek – Klasy II gimnazjum
    20. piątek Klasy VII       21. Sobota  – Akcja Katolicka

Jutro 16 X – w naszej parafii i szkole noszącej Jego imię uczcimy św. Jana Pawła II. Dzieci i młodzież naszej szkoły przyjdą na Msze św. O godz. 8.10 a po Mszy św. Udadzą się pod Pomnik św. Jana Pawła II aby odmówić litanię do św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 17.00 będziemy modlić się za przyczyna św. Jana Pawła II a po różańcu młodzież z naszych szkół przedstawi nam montaż słowno- muzyczny o św. Janie Pawle II. Po nim będzie ucałowanie relikwii. Prośby do św. Jana Pawła II będą zbierać ministranci w czasie Mszy św.

Msz św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

W e wtorek po Mszy św.  o godz. 17.00 spotkanie wszystkich którzy udają się na pielgrzymkę do Krzeszowa, Wambierzyc i czeskiej Pragi.

W środę nowenna do MBNP wraz z Nabożeństwem Różańcowym.

W piątek 20 X po Mszy św. o godz. 17.00 – spotkanie trójek klasowych klas III SP – klas komunijnych z ks. Krzysztofem.

Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Ks. Krzysztof Pastuszak będzie rozprowadzał na cele misyjne swoja książkę  o pracy misjonarzy w cenie 10 zł. Za dwa tygodnie 29 X zbiórka do puszek na misje.

Od przyszłej niedzieli młodzież naszej parafii z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać znicze cmentarne. Środki zebrane w ten sposób posłużą na realizację celów statutowych Stowarzyszenia i na potrzeby naszej młodzieży. Zachęcamy, aby w ten sposób wesprzeć młodzież naszej parafii.

Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym  chcemy aby za tych zmarłych się modlić.

Kancelaria parafialna czynna codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt w godz. 18.oo-18.3o.

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. oraz przystępujących do Komunii świętej.

Dzisiaj wybory  do Rady Parafii. Głosujmy na kandydatów z naszego rejonu. Z tyłu kościoła są kartki na których możemy napisać naszych kandydatów oraz można wrzucić te przygotowane w domach.

Dziękujemy wszystkim którzy wczoraj wsparli  płodami rolnymi, warzywami nasze Krośnieńskie Hospicjum. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi.

Szczep Harcerski w Krościenku Wyżnym zaprasza na Wieczór Piosenki Harcerskiej wszystkich mieszkańców gminy, niezależnie od wieku, którzy chcieliby pośpiewać na harcerską, turystyczną i żeglarską nutę przy dźwiękach gitar. Śpiewogranie odbędzie się 28 października 2017 r. w sobotę, w salce Domu Parafialnego o godzinie 19:00. Więcej informacji udzielają: drużynowi Joanna Czekańska i Michał Józefczyk oraz nauczyciel Piotr Lorens.

Dzisiaj III Niedziela miesiąca ofiary na zakup manuału do organów oraz wiatrownicy spalonych przez pioruna ( wyładowanie atmosferyczne). – koszt około 20 tyś zł