• Dzisiaj początek nabożeństw październikowych. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza młodzież i dzieci z naszej szkoły, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca. Za wspólnotowe odmówienie 1 części Różańca (5 tajemnic), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  • Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30. Z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszach św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Maszy św. o godz. 16.00 Adoracja NS do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy i do trwania przed Chrystusem Eucharystycznym. Dzisiaj również zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. Róże różańcowe prosimy, aby w październiku modliły się w intencji: o odnowienie w naszych sercach i rodzinach więzi z Kościołem i z Bogiem.

 

  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na „Wieczór Chwały” dzisiaj o godz. 19.30. Zachęcamy do wspólnego uwielbiania Pana Boga.

 

  • Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Kancelaria parafialna czynna codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt w godz. 18.00-18.30.

 

  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Zachęcamy do udziału w modlitwach za powołanych w czwartek, do Serca Jezusowego w piątek i do praktykowania I sobót miesiąca, o które tak prosi Matka Boża w Fatimie.

 

  • W poniedziałek 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę 4.10 – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek 5.10 – św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę 7.10 – wspomnienie NMP Różańcowej.

 

  • 7 października organizowany jest wyjazd z naszej parafii do Jaślisk na „Różaniec do granic”. Wyjazd o godz. 9.00 – powrót około 16.30. Zapisy w zakrystii.

 

  • Zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Krzeszowa, Wambierzyc i Pragi – odbędzie się ona w dniach 20, 21, 22 października – zapisy do 1 X. Na stronie internetowej parafii można zobaczyć miejsca które odwiedzimy.

 

  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zorganizowali i brali udział w 24 godzinnym różańcu w intencji trzeźwości, prowadzonym przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

  • Bóg zapłać również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji pasterskiej ks. Arcybiskupa Adama Szala w naszej parafii. Dziękuję rodzicom i bierzmowanym za przygotowanie kościoła, uczestnictwo w liturgii oraz dar ołtarza. Serdecznie dziękuję Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, kołu teatralnemu i pracownikom szkoły – wszystkim, którzy zorganizowali spotkanie w szkole, dziękuję za obecność Pani sekretarz i Panu wójtowi gminy zarówno w szkole jak i na wieczornej Eucharystii. Serdecznie dziękuję pocztom sztandarowym naszej szkoły, OSP i harcerzy. Przedstawicielom wszystkich grup parafialnych, rodzicom powołanych, chórowi i orkiestrze za oprawę Mszy św. Dziękuję służbie liturgicznej, księżom wikariuszom i naszym siostrom zakonnym. Współpraca was wszystkich zaowocowała dobrym przygotowaniem i przeżyciem wizytacji parafialnej. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi.

 

  • W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły będą zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.