W środę 27 września rano ks. Arcybiskup udał się do domu Adriana, któremu udzielił sakramentu bierzmowania. Było to dla niego i jego rodziny wielkie religijne przeżycie, które zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Kolejnym punktem była szkoła. Korzystając z zaproszenia i gościnności dyrekcji szkoły i nauczycieli Pasterz naszej diecezji spotkał się z uczniami.

Był to dzień wyjątkowy, bo po raz pierwszy naszą szkołę nawiedziły relikwie jej patrona – św. Jana Pawła II. Już od godz. 8.00 przyniesione przez ks. Krzysztofa w asyście ministrantów relikwie były wystawione na holu szkolnym. Wartę przy nich zaciągnęli nasi harcerze. Po przeniesieniu ich na salę gimnastyczną uroczyście je powitano. Młodzież z Koła Teatralnego przygotowała wraz z opiekunami program artystyczny przybliżający postać naszego świętego Patrona. Ks. Arcybiskup Adam z uznaniem i podziwem wyrażał się o samym programie i talentach młodych aktorów. Dziękował również dyrekcji szkoły, obecnemu na sali wójtowi naszej gminy, nauczycielom oraz tym którzy przygotowali piękny program. Na koniec podzielił się swoja refleksją opowiadając dzieciom bajkę o trzech kluczach. Kiedy dzieci i młodzież przeniosły się do sal lekcyjnych na swoje zajęcia ks. Abp spotkał się z kadrą nauczycielską i pracownikami szkoły. Dziękował za ich trud oraz prosił o współpracę w dziele kształtowania i wychowania młodego pokolenia Polaków.
GALERIA ZDJĘĆ