• Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • Dzisiaj w naszej parafii niedziela ewangelizacyjna przed Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Gościmy osoby ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi, którzy dzielą się z nami swoją wiara i miłoscia do Boga.  Po Mszy św. jest  okazja do zakupu płyt i książek religijnych z  Łódzkiego Wydawnictwa Odnowy w Duchu Świętym
 • Msze sw. W tygodniu o godz. 18.00. a środowe nowenny do MBNP od września będą po Mszy św. o godz. 18.00
 • Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji katolickiej – zapraszamy na spotkanie.
 • 12 września 2017 r. Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynają się 10-tygodniowe rekolekcje  Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m. in. przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha Świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd…). Cotygodniowe spotkania w kościele, które obejmują wspólną modlitwę, konferencję i spotkanie w grupach, dopełnia indywidualna praca ze wskazanymi książkami i modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium w domu. Całość rekolekcji wieńczy modlitwa o przyjęcie darów Ducha Świętego. Seminarium pomaga przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele.
 • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie wszystkich szefów grup działających przy parafii oraz przedstawicieli Harcerzy. i dotychczasowej rady parafii.  Proszę o przygotowanie pisemnego  sprawozdania z działalności grup z ostatnich 5 lat.
 • W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – początek Triduum przed uroczystością św. Stanisłwa Kostki – zapraszamy dzieci i młodzież z naszych szkół, a młodziez gimnazjalna i z klas VI i VII szkoły podstawowej będzie wtedy miała swoje spotkania formacyjne przed bierzmoweniem.
 • Ze względu na 24h różaniec w intencji trzeźwości prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, który rozpoczęcie w piątek 29 września Mszą Św. o godz. 18.  w naszym kościele i parafii zostaje przełożona pielgrzymka do Krzeszowa, Wambierzyc i Pragi – odbędzie się ona w dniach 20, 21, 22 X – zapraszamy do zapisów, do 20 IX – jeśli nie będzie chętnych dobierzemy wtedy z innych parafii.
 • Rozpoczynamy wybory nowej Rady Parafii – dzisiaj i do piatku można wrzucać do przygotowanej z tyłu przy czasopismach skrzynki kartki z kandydatami na radnych Imię i Nazwisko oraz jego adres zamieszkania.
 •   Kancelaria z uwagi na wizytacje biskupią w naszym dekanacie we wrześniu od godz. 17.00 do 17.30
 • Planowane są porządki przy całym otoczeniu parafialnym oraz w kościele i wokół niego 16 IX w sobotę przed wizytacją i bierzmowaniem.  Liczę na pomoc wszystkich chętnych. Rodziców bierzmowanych proszę o porządki w kościele i wokół niego. Proszę również meżczyzn do porzadków przy drzewie.
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kosciołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę sprzętu elekronicznego i elektrycznego – na zakup nowoczesnych inkubatorów  do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Można je składać pod stodołą koło desek za parkingiem do 15 IX 2017 – koło napisu usługi pogrzebowe.
 • W piątek w święto Narodzenia NMP. Zawierzalismy nasze rodziny  Matce Bożej prosimy o przyniesienie tych aktów oddania i złożenie je na ołtarzu Matki Bożej – będę one zebrane i zostanie z nich zrobiona księga Zawierzenia naszej parafii i rodzin.

27 IX w naszej parafii odbędzie się wizytacja pasterska ks. abpa Adama Szala z bierzmowaniem naszej młodzieży. – PLAN WIZYTACJI

          9.30 – Odwiedziny chorego Adriana i sakrament bierzmowania.

          10.30 – Przedstawienie o św. Janie Pawle II i spotkanie z młodzieżą. Litania do    sw. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Spotkanie    z nauczycielami.

          14.00 – Spotkanie na plebanii z księżmi emerytami i wikariuszami.

          15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy cmentarnej.

          15.30 – Odwiedziny Domu Sióstr Zakonnych i Przedszkola.

          16.00 – Spotkanie z rodzicami księży rodaków i sióstr.

          17.00 – Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania   młodzieży parafii Krościenko Wyżne, a po Mszy św. prezentacja grup  parafialnych. Intronizacja relikwii św. Marii od Jezusa (Małej Arabki).