XXII Niedziela Zwykła 3 IX 2017

 • Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe. Zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy zelatorów róż o zrobienie spisów swoich róż.

 • Dzisiaj również I niedziela – niedziela adoracyjna zapraszamy do adoracji do godz. 21.00. Wspólnota  Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 3 września 2017 r.  w godz. 19,30 – 21,00 na Wieczór Chwały. 

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami klas III gimnazjum w związku z zbliżającym się bierzmowaniem.

 • Msze św. W tygodniu o godz. 18.00. a środowe nowenny do MBNP od września będą po Mszy św. o godz. 18.00

 • Jutro w poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego dzieci i młodzież z naszych szkól i przedszkoli zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 a po niej przejście do szkoły. Prosimy w razie niepogody o wzięcie ze sobą obuwia zastępczego, gdyż rozpoczęcie będzie miało miejsce na sali gimnastycznej.

 • We wtorek wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty- misjonarkę miłości.

 • W czwartek I czwartek miesiąca. – będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania . W czwartek po Mszy św. Wieczornej spotkanie ministrantów i kandydatów w kościele – obecność obowiązkowa.

 • W piątek święto Narodzenia NMP. W tym roku – roku fatimskim- będzie miało wyjątkowy charakter. Wszystkie parafie w Polsce zawierzą się Matce Bożej , zrobimy to także w naszych domach i rodzinach.6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Msze św. będą o godz. 7.30.; 9.00 i 18.00 z uroczystym aktem poświęcenia parafii Sercu Maryi. Po mszy św. Będzie również wystawienie Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 który zakończany również ponowieniem tego aktu zawierzenia w łączności z Jasną Góra. Również w naszych rodzinach i domach oddamy się Maryi – jej sercu. Przy czasopismach są do wzięcia akty oddania, są również na stronie internetowej parafii. Prosimy by Ojciec rodziny a jak nie może matka przy zebranej całej rodzinie powierzyła rodzeni opiece Maryi.

 • W sobotę 9 IX o godz. 16.00 – spotkanie Wspólnoty Dzieci Bożych w Domu parafialnym.

 • 27 IX w naszej parafii odbędzie się wizytacja pasterska ks. abpa Adama Szala z bierzmowaniem naszej młodzieży. – więcej informacji w przyszła niedziele.

 • 10 września w naszej parafii – za tydzień niedziela ewangelizacyjna przed Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym.  Na każdej Mszy Św. będziemy gościć  osoby ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi. Będzie też okazja do zakupu płyt i książek religijnych z  Łódzkiego Wydawnictwa Odnowy w Duchu Świętym

 • Ze względu na 24h różaniec w intencji trzeźwości prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Który rozpoczęcie w piątek 29 września Mszą Św. o godz. 18.  w naszym kościele i parafii zostaje przełożona pielgrzymka do Krzeszowa, Wambierzyc i Pragi – odbędzie się ona w dniach 20, 21, 22 X – zapraszamy do zapisów.

 • Jak już było ogłaszane w naszej parafii dokonamy wyboru nowej rady parafialnej W niedzielę 10 IX będziemy wrzucać do skrzynek przygotowane w domu kartki z kandydatami na radnych Imię i Nazwisko oraz jego adres zamieszkania a dwa tygodnie później 24 IX wychodząc z kościoła na przygotowanych kartach do głosowania będziemy oddawać głos na wybranego kandydata z naszego rejonu, gdyż podobnie jak w wyborach do Rady Gminy korzystając z podziału w tych wyborach wybierzemy przedstawicieli do Rady Parafii. Proszę o zgłaszanie kandydatów którzy chcą i będą angażować się w życie parafii, chcą pomagać w zdobywaniu funduszy w pracach w parafii i na rzecz parafii. Niech będą to reprezentanci wszystkich grup wiekowych oraz rejonów naszej parafii. ( statut Rady Parafialnej na stronie internetowej).

 • Z naszej wspólnoty odeszli : śp. Stec z ul Wąskiej a dzisiaj jest pogrzeb śp. Heleny Zygarowicz z ul. Południowej o godz. 14.00. Jutro pożegnamy śp. Grażynę Kuligę z ul. Wąskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 • Kancelaria z uwagi na wizytacje biskupią w naszym dekanacie we wrześniu od godz. 17.00 do 17.30

 • Dziękuję bardzo za pomoc wczoraj naszym strażakom z OSP, oraz panu przy cieciu i łupaniu drewna na opał oraz panu Chrobakowi za użyczenie koparki. Planowane są porządki przy całym otoczeniu parafialnym oraz w kościele i wokół niego 16 IX w sobotę. Liczę na pomoc wszystkich chętnych. Rodziców bierzmowanych proszę o porządki w kościele i wokół niego.

 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę sprzętu elektronicznego i elektrycznego – na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Można je składać pod stodołą tam koło desek za parkingiem do 15 IX 2017.

 • ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 • W dniu 13 września 2017 roku ( środa) Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.

 • UWAGA!

 • Odpady będą odbierane bezpośrednio w nieruchomości. Samochód z ekipą zbierającą odpady – Firma REMONDIS KROeko, przyjedzie do każdego, kto wcześniej zgłosi potrzebę odbioru odpadów.

 • Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 11 września 2017 roku, pod numerem telefonu 13 43 151 90 wew. 16, bądź osobiście w Urzędzie gminy pok. Nr 6. Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Pelczar 

 

Akt Oddania Rodziny

Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalana, Wszechpośredniczko Łask, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, ja, ………………………………………………………… , klękam przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności Aniołów i Świętych, aby oddać siebie i moją rodzinę Twojemu Niepokalanemu Sercu. Najświętsza Maryjo Panno, oddaję Tobie całe nasze życie: plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność, a nadto moich bliskich i dzieci nienarodzone. Pod panowanie Twojego Niepokalanego Serca oddaję wszystko, co jeszcze nie należy do Ciebie. Tobie zawierzam także to, co w naszym życiu rodzinnym jest trudne i bolesne, zwłaszcza rany zadane przez grzech i szatana, prosząc o ich uleczenie. Uwolnij i zachowaj wszystkich od zniewoleń demonicznych oraz ulecz wszelkie konsekwencje grzechów. O Maryjo, przez Twoje Niepokalane Serce uczyń każdą chwilę naszego życia czystym aktem miłości do Chrystusa. Pragniemy pracować, modlić się i cierpieć, walczyć i umierać dla rozszerzenia Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego. Wzbudź w nas wstręt do grzechu oraz uczyń nasze serca czystymi, mężnymi i pokornymi. Dopomóż, abyśmy stali się wiernymi uczniami i naśladowcami Jezusa. Rozwijaj w naszej rodzinie życie w łasce uświęcającej i wierność sakramentom. Wychowuj w Twojej szkole miłości, abyśmy osiągnęli świętość. Spraw, by nasza rodzina całkowicie nale- żała do Ciebie i wszystko czyniła z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Z Tobą, Maryjo, pragniemy kochać Boga, Kościół, Ojczyznę i im wiernie służyć. Niech przez Twoje Niepokalane Serce, Maryjo, w naszej rodzinie wzrasta Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego. Amen.

…………………… , dnia …………. roku Podpis: ………………..