W czasie krótkotrwałej burzy w dniu 23 VII 2017 r w niedziele w czasie trwania mszy sw. nastąpiło wyładowanie atmosferyczne – przepięcie spowodowane uderzeniem pioruna- wyładowaniem atmosferycznym w bezpośredniej bliskości kościoła. Spowodowało ono rozległe zniszczenia w urządzeniach elektronicznych i elektrycznych w naszym kościele. Po interwencji straży pożarnej PSP w Krośnie, która zbadała kościół kamerami termowizyjnymi – aby wykluczyć zagrożenie pożarem sprawowano msze św. w kościele wg niedzielnego porządku.

W kościele parafialnym zniszczeniu uległ: Piec gazowy dwufunkcyjny WOLF, nagłośnienie firmy ORION – Vega II, wyświetlacz ledowy do pieśni firmy RDUCH, , zestaw mikrofonów bezprzewodowych wraz z bazą, mikser Topaz Macro, zestaw monitoringu Notis z kamerami i monitorem, głośniki – 18 sztuk, , elektronika dzwonów, organów oraz tablica rozdzielcza

W Domu Katechetycznym ul. Brzozowska 1a – Piec dwufunkcyjny Imergas

Na Wikarówce ul. Brzozowska 4 – piec dwufunkcujny Elexia comfort

Na plebani – ul. Brzozowska 1 – 2 komputery, dekoder, 3 rutery, domofony

Szacowana wielkość strat:  55 – 70 tys zł.

Parafia zgłosiła szkody do ubezpieczyciela InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group i rozpoczęła usuwanie szkód.

Zwracam się do parafian o zrozumienie i pomoc w usuwaniu szkód wywołanej burzą i pomoc materialną w usuwaniu jej skutków.

ks. Wiesław Kałamarz – proboszcz