Już drugi raz małżonkowie z naszej parafii udali się na swój tzw Dzień Skupienia. 24 czerwca to dzień w którym mogli się odciąć od swoich codziennych obowiązków by móc skupić się relacji do Pana Boga i oraz by zweryfikować swoją miłość małżeńską. Małżonkowie udali się tym razem  (rok temu – Polańczyk i okolice) do Krakowa a dokładnie do Łagiewnik. Odwiedzając i zwiedzając Centrum Jana Pawła II, mieli swoją pierwszą konferencję w specjalnie wynajętej kaplicy. Konferencja pierwsza była nt małżeństwa ukazanego w Biblii, oraz wartości sakramentu. Po przejściu do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, był specjalnie wydzielony czas na osobistą adoracje Najświętszego Sakramentu, czas na obiad i krótką fiestę. Później wszyscy udali się do starego klasztoru gdzie wspólnie z ogromną rzeszą wiernych odmówili przy relikwiach św. s. Faustyny koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie nadszedł czas na drugą konferencję nt zaniedbań w małżeństwie, która zakończyła się rachunkiem sumienia i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, którym towarzyszyło wielkie wzruszenie i dużo łez. Po tych wzbudzających wielkie emocje wydarzeniach był czas na małżeńska Drogę Krzyżową, czas na dialog małżeński. Cały dzień skupienia zwieńczyła wspólna Eucharystia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Za czas modlitwy, odnowienia przyrzeczeń i nowego impulsu dla miłości małżeńskiej Bogu niech będą dzięki.

Więcej zdjęć w GALERII, WYDARZENIA…