21 IV 2017 –Na spotkanie ze św. Janem Pawłem II – ostatnie spotkanie nowennowe.

Nasza parafia przygotowuje się duchowo  do uroczystości przekazania relikwii św. Jana Pawła II przez Metropolitę Lwowskiego Abp M. Mokrzyckiego. Z uwagi na to że 16 IV 2017 przezywaliśmy Wielkanoc nasze duchowe rozważania zostały przesunięte na 21 IV Br. Poprowadził je nasz rodak ks. Witold Szmyd – proboszcz z Trześniowa. W wygłoszonej homilii ukazał nam Jana Pawła II jako człowieka miłosierdzia i czciciela Bożego Miłosierdzia  Zachęcał do jak najlepszego przygotowania naszych serc do przyjęcia znaku relikwii św. Jana Pawła II poprzez zbliżające się rekolekcje parafialne. Po Mszy św. ks. Jakub wprowadził nas w duchowe przeżycie Święta Bożego Miłosierdzia poprzez nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.  P jej zakończeniu udaliśmy się w asyście Harcerzy pod pomnik św. Jana Pawła II aby w litanii powierzyć mu nasze modlitwy i prośby. Spotkanie zakończyło się śpiewem Barki. W tym duchowym przygotowaniu  wzięli udział uczniowie naszej szkoły podstawowej noszącej imię Jana Pawła II oraz uczniowie naszego gimnazjum przygotowujący się do sakramentu bierzmowania. To kolejne spotkanie przygotowujące do uroczystości, które odbędą się 4 maja 2017 r.

Z uwagi na przenikliwe zimo Procesję Światła z rozważaniami Tajemnic Światła przełożyliśmy na inny termin.

GALERIA ZDJĘĆ