• Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – z tej też okazji w piątek nie obowiązuje post.

 

 • Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła do Świąt Wielkanocnych, w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, panom z Kręgów Rodzin, Siostrze Danucie, dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła w jego porządkach, w porządkach przedświątecznych wokół kościoła. Dziękuję również służbie liturgicznej, chórowi za naprawdę piękny śpiew, który ubogacał nasze przeżywanie liturgii, S. Marcie – przełożonej naszej organistce, wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Pawłem i Jakubem liturgii Triduum Paschalnego, czuwań. Naszym Strażakom za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie i udział w rezurekcji, naszej Orkiestrze Dętej za uświetnienie Uroczystości rezurekcyjnej. Młodzieży z KSM-u i Harcerzom, Dzieciom Bożym i wszystkim, którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus. Dziękuję również wszystkim Kapłanom za pomoc zarówno w spowiedziach jak i przeżywaniu Liturgii Triduum Paschalnego.

 

 • Dziękujemy serdecznie za wszelkie życzenia i przekazuje również życzenia zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych krajanek – pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.

 

 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.

 

 • Przeżywamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wystawienie po Mszy św. o godz. 16.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 • W piątek 21 IV odbędzie się nasze kolejne spotkanie ze św. Janem Pawłem II w ramach naszego przygotowania do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Będzie mu przewodniczył nasz rodak ks. Witold Szmyd. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja pod Krzyż Zwycięstwa – będziemy rozważać „Drogę Światła” tajemnice Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszam i zachęcam wszystkich do przedłużenia radości ze Zmartwychwstania poprzez tą procesję i przez to wyznanie naszej wiary. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie ze sobą świec – znaku Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy szczególnie młodzież: z naszych szkół, zwłaszcza naszego gimnazjum (dla nich to będzie również spotkanie formacyjne do bierzmowania), a harcerzy prosimy o towarzyszenie nam z pochodniami. Również mamy prośbę do strażaków, aby zabezpieczyli drogę przejścia zwłaszcza pod pomnik św. Jana Pawła II i na ul. Północnej. Gdyby potrzeba było jeszcze świec są do nabycia w zakrystii.

 

 • W sobotę o godz. 15.00 Msza św. z okazji 80 – rocznicy powstania KGW w Krościenku Wyżnym. Zapraszamy serdecznie nie tylko członkinie KGW.

 

 • W sobotę 22 kwietnia w Wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej czuwanie do 21.27 – godziny odejścia św. Jana Pawła II. W Niedzielę Miłosierdzia za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można będzie uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

 

 • W przyszłą Niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 prosimy dzieci i młodzież, które w Wielkim Poście zbierały do skarbonki swoje ofiary o przyniesienie ich do kościoła. Po kazaniu w darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w darze.

 

 • W przyszłą niedzielę będziemy również gościć kwartet AKORD z Tarnopola na Ukrainie (z Filharmonii Tarnopolskiej), który wraz z nami będzie się modlił i animował Msze św. Po Mszach św. będzie można zakupić ich płytę i ewentualnie wspomóc ich działalność.

 

 • W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375 Zebrania Plenarnego.

 

 • Porządki i wystrój otoczenia kościoła i jego wnętrza oraz placu przy muzeum przed Uroczystością przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii odbędą się 28 i 29 IV (piątek i sobota) – już dzisiaj o tym informuję, bo potrzeba będzie zaangażowania wielu osób, by doprowadzić do porządku otoczenie kościoła, pomnika, parkingu i całego terenu oraz wystroić kościół. Liczę na zaangażowanie także rodziców osób bierzmowanych. Więcej ogłoszeń na ten temat w przyszłą niedzielę. Na stronie internetowej parafii jest już plan rekolekcji przygotowujących nas do tej uroczystości.