W sobotę, 25 marca 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się etap diecezjalny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Materiał jaki obowiązywał uczestników podczas tegorocznej edycji to: Ewangelia wg św. Jana, Listy św. Jana i Apokalipsa św. Jana wraz ze wstępem i przypisami zawartymi Biblii Tysiąclecia, wyd. V.

Nad organizacją i właściwym przebiegiem konkursu czuwał Archidiecezjalny Duszpasterz LSO.

W konkursie wzięło udział 28 ministrantów i lektorów, przygotowanych przez 10 księży opiekunów reprezentujących 10 parafii naszej Archidiecezji: Przemyśl – Archikatedra, Jelna OO. Bernardyni, Odrzykoń, Hyżne, Krosno – Fara, Maćkowice, Jarosław pw. Miłosierdzia Bożego, Kraczkowa, Hermanowice, Krościenko Wyżne.

Konkurs  rozpoczął się w Małej Auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu wspólną modlitwą, której przewodniczył prefekt przemyskiego Seminarium, ks. Konrad Dyrda. Następnie zostały podane zasady konkursu i uczestnicy przystąpili do wypełniania testu. Po jego zakończeniu chłopcy mogli posilić się drożdżówkami, a następnie  zwiedzali Instytut.

Laureatami konkursu zostali:

  1. Konrad Fortuna, parafia Przemyśl – Archikatedra, św. Jana Chrzciciela, opiekun ks. Jacek Zarzyczny
  2. Jakub Bem, parafia Kraczkowa, św. Mikołaja Biskupa, opiekun ks. Dariusz Główczyk
  3. Marcin Bator, parafia Hyżne, Narodzenia NMP, opiekun ks. Grzegorz Jakubik
  4. Adrian Stanisławczyk, parafia Odrzykoń, św. Katarzyny, opiekun ks. Mariusz Niemiec

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali imienne dyplomy oraz nagrody.

Czterej pierwsi laureaci, będą reprezentować naszą Archidiecezję w dniach 19– 20 maja 2017 r. podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Paradyżu (Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska).

Pragnę pogratulować wszystkim ministrantom i lektorom, którzy wzięli udział w diecezjalnym etapie Konkursu. Dziękuję Rektorowi WSD, ks. Dariuszowi Dziadoszowi za możliwość rozegrania Konkursu, ks. Konradowi Dyrdzie, prefektowi WSD, ks. Januszowi Jakubcowi za pomoc w zorganizowaniu oraz  wszystkim kapłanom, którzy przygotowali młodzież do konkursu: ks. Radosławowi Maziarzowi, ks. Mariuszowi Niemcowi, o Izajaszowi Styczyńskiemu, ks. Markowi Gajdzie, ks. Grzegorzowi Jakubikowi, ks. Adamowi Liwaczowi, ks. Robertowi Świtalskiemu, ks. Dariuszowi Główczykowi, ks. Pawłowi Mendykowi, ks. Leszkowi Nawracajowi.

ks. Jacek Zarzyczy

 

Z naszej Parafii wraz z ks. Pawłem uczestniczyli w konkursie ministranci młodsi : Antoni Gaj, Bartłomiej Rajchel oraz Jakub Jurczyk. W gronie lektorów szkół średnich i gimnazjalistów zaprezentowali się bardzo dobrze mieszcząc się w pierwszej dziesiątce. 

Galeria zdjęć http://przemyska.pl/2017/03/25/relacja-z-diecezjalnego-etapu-konkursu-biblijnego-dla-ministrantow-i-lektorow