Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej
Ustrzyki Dolne, 7-9 kwietnia 2017

Idźcie i głoście Ewangelię (por. Mk 16,15)

JEŚLI…

 • chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary
 • szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty
 • pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania
 • akceptujesz przedstawione poniżej warunki uczestnictwa
 • jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania…

TO ZAPRASZAMY CIĘ…

…na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od 7-9 kwietnia 2017 r. odbędzie się w Ustrzykach Dolnych. To już tradycja, że przed Niedzielą Palmową młodzież – na zaproszenie Metropolity Przemyskiego – spotyka się na modlitwie w wyznaczonym mieście Archidiecezji, w ramach „diecezjalnego etapu” Światowego Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez Ojca Świętego.

PRZED PODJĘCIEM DECYZJI…

pamiętaj, że dobre przeżycie Spotkania domaga się pełnego włączenie uczestników w duchowe przygotowanie oraz w całość programu. Od początku Wielkiego Postu.

Jeśli nigdy nie byłeś na SMAP-ie, poproś o świadectwo uczestnika poprzednich spotkań. W każdej parafii znajdziesz takiego! Przekonasz się, że jest to wydarzenie, w którym warto wziąć udział! Trzeba tylko zaakceptować jego duchowy charakter. Zanim się zgłosisz odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Co skłania Cię do tego, żeby wyruszyć na spotkanie młodych katolików?
 • Czy lubisz spotykać się z innymi ludźmi? Czym potrafisz ich ubogacić?
 • Kto z Twoich znajomych i przyjaciół byłby wdzięczny za zaproszenie ich do wspólnego wyjazdu na SMAP, będącym spotkaniem świadków wiary?

Przed podjęciem decyzji poświęć trochę czasu na osobistą modlitwę. Posłuchaj głosu Boga, pomyśl, czego On oczekuje od Twojej pielgrzymki do Ustrzyk Dolnych?

PRZYGOTOWANIE

Koniecznym warunkiem uczestnictwa w Spotkaniu jest udział w „Laboratorium wiary”:

 1. na pierwsze Laboratorium zaproszeni są wszyscy zainteresowani wyjazdem na Spotkanie Młodych do Ustrzyk Dolnych (katecheza połączona z przedstawieniem celów i programu);
 2. na drugie Laboratorium przychodzą ci, którzy zdecydowali się na wyjazd i własnoręcznym podpisem na Karcie uczestnictwa zaakceptowali wszystkie wymagania. Podczas tego spotkania uzyskasz także szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu grupy na Spotkanie Młodych.

WYJAZD

 • Przyjazd do Ustrzyk Dolnych – wyłącznie w zgłoszonych grupach: w piątek, 7 kwietnia 2017 r. do godz. 17.00
 • Wyjazd z Ustrzyk Dolnych do domu: w Niedzielę Palmową, ok. g. 14.00

PROGRAM:

Uczestnicy zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich oficjalnych wydarzeniach (Msze św., nabożeństwa, grupy dzielenia, spotkania ze świadkami wiary) w wyznaczonych miejscach. W czasie SMAP obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i zakazanych używek.

ZAKWATEROWANIE

W prostych warunkach pielgrzymkowych (zabrać śpiwór i karimatę). Organizatorzy zapewniają noclegi u rodzin (na dywanie) oraz w salach szkolnych. Uczestnicy powinni przyjąć miejsca noclegu tam, gdzie zostaną skierowani przez organizatorów. (jeśli znajdziesz nocleg w rodzinie, pamiętaj o jej bezinteresownej gościnności i nigdy jej nie nadużywaj – warto pomyśleć i przygotować również drobny upominek – jako wyraz wdzięczności)

WIEK

W spotkaniu mogą uczestniczyć w zasadzie młodzi, którzy ukończyli 16 lat (III gimnazjum), alew ramach drogi formacyjnej przed Sakramentem Bierzmowania – zapraszamy także uczniów
I i II klas gimnazjalnych
. Grupa młodszych uczestników musi mieć pełnoletniego opiekuna.

WYŻYWIENIE

Należy zabrać własny suchy prowiant; w miejscach zbiorowego noclegu organizatorzy zapewniają prosty ciepły posiłek i herbatę.

KOSZT

Udział w kosztach (przejazdy na miejscu, materiały organizacyjne, wynajęcie obsługi technicznej itp.) –  w sumie to 35; od uczestnika (czyli zł 5; bezzwrotnej zaliczki, którą należy zapłacić Opiekunowi Grupy podczas wpisywania się na listę w czasie „Laboratorium wiary 2” oraz zł 30; wpłacanych tuż przed wyjazdem do Ustrzyk). Uwaga! Opłata ta nie zawiera kosztów przejazdu do i z Ustrzyk Dolnych.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

Do 19 marca 2017 r. we własnej parafii lub u własnego katechety, po wzięciu udziału w katechezach „Laboratorium wiary” i podpisaniu „Karty uczestnictwa”.

Wszelkich informacji na temat zgłoszeń z naszej parafii i dekanatu „Krosno II” udziela ks. Paweł Mendyk.

smap2017_plakat17192026_1961686500719692_2204305428271068643_o