• Dzisiaj o godz.15.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie i parafii. Rozpoczynamy również Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Na stoliku są wystawione deklaracje abstynenckie. Można je również ofiarować w intencji czyjejś trzeźwości. Zachęcamy…

 

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców klas III – komunijnych.

 

 • We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. do Domu Katechetycznego wszystkich zainteresowanych włączeniem się w powstającą Grupę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „CHWAŁA BOŻA” przy parafii pw. Św. Marcina w Krościenku Wyżnym zaprasza w niedzielę 5 marca 2017 r. na Wieczór Chwały. Od godz. 17,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Godz. 19,30- 21,00 Wieczór Chwały. Oprawa muzyczna: chór parafialny z Krościenka Wyżnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

 • Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.15 i godz.17.00. Msza św. o godz. 8.15 będzie również mszą dla dzieci i młodzieży z naszych szkól. Nie będzie mszy św. o godz. 00 a intencje z 9.00 odprawione zostaną o godz. 8.15. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

 

 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

 • W tym tygodniu również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00, a wyjazd do chorych w piątek rano od godz. 9.00, ks. Jakub o godz. 9.45.

 

 • W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół.

 

 • W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne, młodzieżowe i klasy z naszych szkół.

 

 • W sobotę przypada Święto św. Kazimierza – Królewicza.

 

 • Przyszła niedziela będzie Pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał.

 

 • Tydzień temu była III niedziela miesiąca, składka na zapłacenie pierwszych rachunków za gaz w kościele i części rachunku z Domu Parafialnego oraz za naprawę pieca. Złożono 8450 zł. Serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 • Informacja Dyrekcji szkoły: Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do szkoły na rok szkolny 2017/2018: do oddziałów przedszkolnych (rocznik 2011) oraz do klas pierwszych (rocznik 2010). Zapisów można dokonywać do 31 marca 2017 r. w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 – 15.00. Karty zapisu dzieci dostępne w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

 

 • Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Wandy Pelczar z ul. Północnej, a dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Fejkiel z ul. Północnej. Plećmy je Bożemu Miłosierdziu…