16 II 2017 – Trwa nasze przygotowanie na  spotkanie ze św. Janem Pawłem II

16 II 2017 – Trwa nasze przygotowanie na  spotkanie ze św. Janem Pawłem II

W ramach przygotowania naszej parafii do uroczystości przekazania relikwii św. Jana Pawła II przez Metropolitę Lwowskiego Abp M. Mokrzyckiego 16 II 2017 nasze duchowe rozważania poprowadził ks. Sławomir Nowak – nasz rodak, proboszcz parafii Krasiczyn. W wygłoszonej homilii prowadził nas śladami Jana Pawła II. W osobie Jana Pawła II wskazywał wzór człowieka modlitwy od najmłodszych lat.  Zachęcał do jak najlepszego przygotowania naszych serc do przyjęcia znaku relikwii św. Jana Pawła II. zaproponował by i teraz uczniowie naszych szkół przed lekcjami wstępowali do kościoła.

W nawiązaniu do słów ks. Sławomira, ks. proboszcz poinformował, że w tym roku konserwacji zostanie poddany ołtarz w kaplicy na starym kościelisku przy szkole i pragnie by ona stała się kaplica szkolną.  Do niej  będą wstępować uczniowie  przed i po szkole.

W tym duchowym przygotowaniu  uczestniczył również ks.  Mateusz Kulig z diecezji świdnickiej przebywający u rodziny w Krościenku Wyżnym oraz nasi ks. seniorzy ks. Krzysztof i Ks. Aleksander. Wzięli w nim  w nim również uczniowie naszej szkoły podstawowej noszącej imię Jana Pawła II, a klasa IV wraz ze swoim wychowawca panem Tomaszem Niżnikiem  animowała Mszę św. Uczestniczyli w nim również uczniowie naszego gimnazjum przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
To kolejne spotkanie przygotowujące do uroczystości, które odbędą się 4 maja 2017 r. poprzednie poprowadził 16 I  ks. Roman Lorens.

GALERIA ZDJĘĆ

2020-08-05T11:08:59+02:0017 lutego 2017|