• Przeżywamy koniec czasu Adwentu. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwem – Nowenną do Dzieciątka Jezus będziemy modlić się o dobre przeżycie Świąt Bożonarodzeniowych w naszej parafii i dobrą spowiedź przedświąteczną.

 

  • Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii we wtorek 20 XII od godz. 9.00 do 12.00 oraz od godz. 14.00 do 17.00.

 

  • Roraty do piątku o godz. 17.00. W piątek wśród dzieci, które chodziły cały miesiąc na roraty i składały dobre uczynki rozlosujemy figurkę Maryi, którą miały na jeden dzień a teraz już otrzyma któreś z dzieci na zawsze.

 

  • Nasi Harcerze przynieśli nam wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju. Weźmy je do naszych domów i zapalmy od niego świece Caritas – niech to Światło z miejsca narodzin Jezusa wszystkich nas połączy w jedną rodzinę parafialną.

 

  • W sobotę w Wigilię Msze św. będą tylko rano o godz.7.00 w kościele i o godz.9.00 w kaplicy na cmentarzu za zmarłych z naszych rodzin. Dla tych, którzy wrócą spóźnieni z zagranicy, od godz. 6.30 będzie jeszcze okazja do spowiedzi.

 

  • Pierwszym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych.

O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

W niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, prócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

 

  • W poniedziałek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

 

  • We wtorek 27 grudnia Święto św. Jana. Błogosławieństwo wina na Mszy św. rano i wieczorem. W Święto św. Jana rozpoczniemy również doroczną wizytę duszpasterską.

„Kolęda” rozpocznie się o godz. 9.00:

Ks. Proboszcz – ul. Północna – numery parzyste od 2 do 54

Ks. Paweł – ul. Północna – numery nieparzyste od 1 do 81

Ks. Jakub – ul. Rzeszowska – parzyste od 2 do 70 oraz nieparzyste: 9, 13, 19, 27, 35, 37, 39, 41, 45, 47, 49, 51, 53.

Plan „kolędy” jest umieszczony na stronie internetowej parafii, jest także wywieszony przed kościołem na tablicy ogłoszeń  i będzie podawany sukcesywnie.

 

  • Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w Boże Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale również by wzięły udział w strojach kolędniczych w Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy o włączenie się w tą Uroczystość i Orszak Trzech Króli dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum – one będą tworzyć orszak, który wyruszy spod szkoły. Dorosłych parafian prosimy o włączenie się w orszak, który wyjdzie z Domu Ludowego. Natomiast najmłodsze dzieci przebrane za aniołki, pasterzy i królów prosimy aby włączyły się w orszak dziecięcy: zapraszamy tutaj przedszkolaków z naszych przedszkoli i zerówek. Prosimy wszystkich przedszkolaków i dzieci z klas „0” o włączenie się wraz z rodzicami do niego. Prosimy jednak już o organizowanie się w grupy kolędnicze, pasterskie, grupy aniołów i króli.

 

  • Serdecznie dziękuję ofiarodawcom choinek oraz strażakom i panom, którzy je przywieźli do kościoła i proszę o pomoc w ich ubraniu w bańki i ozdoby jutro po południu. Proszę o to dorosłych, ale i proszę młodzież z naszej parafii, KSM, Harcerzy o pomoc w ich przystrojeniu.

 

  • Ogłoszenie Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina”:

Z powodu spóźnienia wydawcy w dniu dzisiejszym (niedziela) nie będzie pod kościołem sprzedawana „Dębina”. Wydanie świąteczne naszego pisma pojawi się po niedzieli w sklepach na terenie gminy. Jest to sytuacja jednorazowa i niezależna od redakcji.