II Niedziela Adwentu (04.12.2016r)

Dzisiaj o godz. 15.30 Nowenna do Niepokalanej NMP wraz z różańcem. Modlimy się za naszego kleryka Jakuba Szafrana który w wigilie Niepokalanego Poczęcia NMP ( w środę) przyjmie szatę duchowna – sutannę. Nowenna również w  poniedziałek, wtorek i środę po Mszy sw wieczornej.

Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych oraz adoracja po Mszy sw. wieczornej do godz. 21.00 –zakończona apelem Jasnogórskim. Zapraszamy serdecznie mimo zimowych warunków do wspólnej adoracji.

Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa  na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami.

Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły. Ofiary na tace przeznaczone są na Seminarium Duchowne. Dwa tygodnie temu była III Niedziela miesiąca, ofiary były na nasz kościół – zlożono3768 zł.

We wtorek św. Mikołaja – biskupa Miry – uczmy się od niego czynienia dobra i pomagania potrzebującym. Przybędzie On i do nas.  Zapraszamy ministrantów, grupę „Dzieci Boże” po Mszy sw. wieczornej o godz. 17.00. Rodziców chcących przyjść z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem prosimy o składanie „darów” przed i po Mszy św. u Siostry Zakrystianki 5 i 6 XII.

W środę nowenna do Matki Bożej NP. o godz. 16.30.

W czwartek przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświecenie medalików i ich przyjęcie przez uczniów klas III  SP – klas komunijnych.

Zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele w Godzinę Łaski, którą objawiła Maryja Niepokalana od godz. 12.00 do 13.00. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.  Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.  Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej  Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00- zakończenie o godz. 13.00.

Nasi harcerze za tydzień pod kościołem będą zbierać nakrętki od plastikowych butelek jako pomoc dla Emilki Rysz dziewczynki z naszej parafii. Bardzo prosimy i zachęcamy aby przynieść je ze sobą do kościoła. Myślę że akcje powtórzymy gdzieś pod koniec lutego albo w marcu jak się nazbierają nowe nakrętki. Tak niewiele a możemy pomóc potrzebującym. Nie pozostańmy obojętni na drugiego brata i siostrę.

Można się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne,  w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (minimum 7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji, min. na Akcje Letnia dzieci z rodzin biednych.

W przyszła niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Aleksander Glazar –o godz. 11.00 będziemy modlić się w Jego intencji z racji imienin.

 

  • Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 17 XII 2016 w sobotę.

 

Pragnę poinformować również dzisiaj, ze po piątkowym spotkaniu z ks. Abp Mieczysławem Mokrzyckim abp Metropolitą Lwowskim została ustalona data przekazania naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II. Odbędzie się ono 4 V 2016 roku o godz. 18.00. Do tej uroczystej chwili będziemy przygotowywać się przez nabożeństwa każdego 16 miesiąca. Będziemy chcieli zaprosić naszych rodaków kapłanów , aby oni nas do tego wiary przygotowywali. Szczegóły innych przygotowań,   rekolekcji, przygotowania naszej społeczności szkolnej będą ustalane w odpowiednim czasie – tak abyśmy wszyscy na ta chwile dobrze się przygotowali.