• Kościół kończy dziś Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek po Mszach przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiejszy różaniec o godz. 15.30 w intencji misji i misjonarzy.
 • W poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie Konkursu Różańcowego i te które maja plansze ze wszystkimi naklejkami – będą nagrody.
 • We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą one odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej żałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej i Komunii św.
 • W środę wypada 2 listopada,  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. ( o godz. 7.00, 9.00 i 17.00) koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.
 • Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada można zyskać odpust cząstkowy. W dniach od 2 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych. Można je składać w zakrystii u S. Danuty.
 • W przyszłą niedzielę 6 XI nie będzie Mszy sw. o godz. 16.00 w kosciele a będzie Msza sw. na cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych.
 • Dwa tygodnie temu była  III niedziela miesiąca ofiary były przeznaczone na wycinke drzew . Złożono 4330 zł Bóg zapłać.
 • Harcerze w tamtym roku pod cmentarzem zbierali ofiary na renowację nagrobka ks. Jana Telmy, jego odczyszczenie i konserwacje   – niestety z uwagi na to ze konserwator był zajęty dużymi pracami nie został on zrobiony – ale obiecał przez zimę dokonać konserwacji twarzy Chrystusa a na wiosnę całość zakończyć. Dlatego sądzę, ze warto kontynuować konserwacje kolejnych nagrobków i zebrać fundusze na konserwację kolejnego starego nagrobka. Harcerze będą zbierać na ten cel   1 XI przy wejściach na cmentarz.
 • 4 XI w piątek wspominamy św. Karola Boromeusza.
 • W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 10.00 po Mszy sw. na cmentarzu. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.00.
 • Serdecznie zapraszamy na VI Podkarpackie Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2016 r w hali sportowej MOSiR w Krośnie, ul. Bursaki 29. Więcej informacji mamy na stronie: www.piotrajana.pl oraz na naszej stronie internetowej
 • Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy byli w sobotę przy pracach porządkowych wokół budynków kościelnego i parafialnych. Bardzo liczyłem na wasza życzliwość i pomoc, i cieszy mnie, że tylu znów Was było. Przez te dni przewinęło się ponad 100 osób. To bardzo cieszy (mnie osobiście również.) Niech dobry Bóg za przyczyną św. Marcina, naszego patrona, obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem i łaskami. Bóg zapłać.