„Dobro to działanie – to czynienie czegoś konkretnego we właściwym czasie.” William Blake

W dniu 08.10.2016r.w Krościenku Wyżnym odbyła się zbiórka płodów rolnych oraz żywności długoterminowej dla Hospicjum w Krośnie. Akcja zorganizowana została po raz piąty przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum i wsparta przez proboszcza naszej parafii, księdza Wiesława Kałamarza. Do akcji przyłączyli się także nasi harcerze z 8 Drużyny Starszoharcerskiej im. Szarych Szeregów.

Mieszkańcy Krościenka podzielili się warzywami i owocami z własnych działek, jak również produktami spożywczymi kupionymi w sklepie. Zostały one przewiezione przez Pana Witolda do hospicjum w Krośnie. Wszystkim darczyńcom i uczestniczącym w akcji, w imieniu organizatorów oraz podopiecznych hospicjum, składam serdeczne Bóg zapłać.