W czwartek wieczorem, 29 września grupa parafian wraz z księdzem proboszczem Wiesławem Kałamarzem udała się na pielgrzymkę do Wilna.

 

Pierwszym punktem programu był Kodeń i tamtejsze Sanktuarium Matki Bożej. Następnie zobaczyliśmy Grabarkę – Świętą Górę – najważniejsze sanktuarium polskich prawosławnych. Stamtąd udaliśmy się do Sokółki. Nawiedziliśmy kościół Św. Antoniego, gdzie w 2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia była Studzieniczna i Sanktuarium Maryjne z Obrazem słynącym łaskami. Mieści się ono na tzw. „wyspie” (dziś połączonej groblą z lądem) i prawie zewsząd otoczone jest wodą.

Drugi dzień spędziliśmy na Litwie. Zobaczyliśmy Kowno, Szydłów, Szawle (słynną Górę Krzyży), a na wieczór dojechaliśmy do Wilna. Wybraliśmy się na wieczorny spacer po tamtejszej starówce, a ze wzgórza Trzech Krzyży podziwialiśmy piękną panoramę stolicy Litwy.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy m.in. najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła, wileńską starówkę oraz oczywiście Ostrą Bramę, gdzie w kaplicy Matki Boskiej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Troki, gdzie znajduje się zamek wielkich książąt litewskich oraz Sankturaium.
Więcej zdjęć w GALERII