W niedzielę 14 VIII w Wigilię Wniebowzięcia NMP. o godz. 15 30 w kościele parafialnym nabożeństwem rozpoczniemy modlitwy za naszych zmarłych – Nieszpory za zmarłych parafian, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn.. W procesji z figura Matki Bożej Wniebowziętej udamy się na cmentarz. Pomodlimy się przy grobie ks. prałata Jana Szpunara i pomniku Strażaków a potem zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy św udamy się na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam, a młodzież i panie proszę o przygotowanie nie tylko figury Matki Bożej ale także pozostałych feretronów. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Proszę również o obecność strażaków z OSP oraz o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie obchodów Dni Naszej Gminy – pamięć o tych co odeszli nie jest tylko naszym obowiązkiem ale naszym przywilejem – jeśli zapomnimy o tych co odeszli czy sami będziemy zasługiwali na pamięć, czy mamy wtedy do tego prawo.

Po procesji i Mszy Świętej na cmentarzu zapraszamy na program artystyczny związany ze Świętem Gminy przed Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym.
Będzie tam m.in. wystawa rękodzieła mieszkańców gminy, stoisko z potrawami regionalnymi oraz promocja 10. Tomiku Przepisów Pani Luśki.
Na dzieci czekają atrakcje przygotowane przez harcerzy oraz nasze przedszkole.
Wystąpi zespół SONG oraz Gminna Orkiestra Dęta.

Jutro (15 sierpnia) w poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz.9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Po Mszy św. procesja i dziękczynne Te Deum.

Natomiast o 14. tradycyjny objazd z wieńcami po gminie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy wszystkich mieszkańców o ustawianie się po prawej stronie drogi. Trasa objazdu:

 • Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym
  • Ul. Południowa
  • Ul. Kasztanowa
  • Ul. Marynkowska
  • Ul. Północna
  • Ul. Rzeszowska
  • Ul. Dukielska
  • Ul. Centralna
  • Ul. Księża
  • Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym

  O 16.00 przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym wystąpią Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Kapela Ludowa Krościeniacy oraz zespół Classic. Dla dzieci będzie w tym dniu darmowy fikoland.

We wtorek 16 VIII będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Jeśli będzie pogoda po Mszy sw. pójdziemy pod pomnik.

W środę o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W dniach 29 IX 2016 r (czwartek)–wyjazd o godz. 23.00 do 2 X (piątek sobota , niedziela) chcemy zorganizować pielgrzymkę parafialną dziekczynna za Rok Święty i Jubileusz Chrztu Polski min. do Kodnia, Sokółki, Wilna. Zapisy do 10 IX. Przy zapisie potrzebny jest dowód osobisty i wpłata 200 zł zaliczki. Koszt pielgrzymki 580 zł. (program przeczytać)

Dzisiaj ul. Północną przejedzie wyścig kolarski w godz. 13.13.30 – prosimy o kibicowanie ale i ostrożność, zamkniecie zwłaszcza psów. Droga będzie wtedy również zamknięta.