Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.

 

Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek –   św. Szymona z Lipnicy, środę bł. Czesław, w piątek – św. Marii Magdaleny, w sobotę – św. Brygidy Szwedzkiej.

 

Od 20 VII w naszej Archidiecezji będziemy gościć młodych przebywających na ŚDM – Kraków 2016. (Zachęta ks. Wojciecha Sabika)

 

Jedna z grup 21 Lipca będzie gościć nasza parafia na obiedzie. Bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu tego poczęstunku dla grupy 50 osób z Włoch nasze panie z KGW a członków Oazy Rodzin o upieczenie placków. Będziemy chcieli tym młodym ludziom pokazać nasz kościół, stare kościelisko oraz Izbę Muzealna – a pozostały czas aby spędzili z nasza młodzieżą.

 

Spotkanie naszych młodych (KSM, Harcerze i Ministranci starsi) aby przygotować salki na spotkanie i omówić program we wtorek o godz. 12.30 w Domu Parafialnym.

 

W sobotę o godz. 16.30 będzie Msza św. w intencji śp. Ks. Prałata Jana Szpunara – z okazji 1 rocznicy Jego śmierci ( +25 VII 2015). Z tego względu nie będzie już Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu wiary. Niech udział w nim będzie wyrazem naszej pamięci o naszym proboszczu i duszpasterzu. Przyjadą również księża z dekanatu oraz księża z kursu ks. Prałata oraz rodzina. Po Mszy sw. procesja na cmentarz i modlitwy przy grobie ks. Prałata Jana Szpunara. Msze św. z godz. 19.00 zostaną odprawione na tej Mszy św.

Panie z KGW i Kręgów Rodzin również proszę o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla księży i najbliższej rodziny.

 

Spotkanie AK będzie dopiero w przyszłym tygodniu 25 VII w poniedziałek.

za tydzień po Mszach św. poświecenie pojazdów z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary z tej racji będą przeznaczone na środki transportu dla Misjonarzy.

Serdeczne podziekowania dla panów za pomoc w montażu nowych ławek.