Dnia 20 czerwca w wieku 69 lat zmarł ks. prał. Michał Józefczyk, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Ks. Michał Józefczyk urodził się 29 września 1946 r. w Krościenku Wyżnym (powiat krośnieński). Po zdanej maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Po jego ukończeniu 17 czerwca 1972 r. świecenia kapłańskie przyjął w Miejscu Piastowym. Pracował jako wikariusz w Górnie, Pstrągowej koło Czudca, Dubiecku, Piątkowej należącej do parafii Tarnawka oraz Dzikowcu.

Od 27 maja 1979 r. pełnił funkcję proboszcza nowo powstałej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Z inicjatywy ks. prał Michała Józefczyka powstało przy niej wiele niezwykle cennych i potrzebnych dzieł, takich jak Hospicjum św. Ojca Pio, Dom Ulgi w Cierpieniu Matki Teresy z noclegownią, Ochronka św. Józefa, Rodzinny Dom Dziecka, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoły Katolickie im. św. Jana Pawła II oraz Katolicka Telewizja „Serbinów”. Był także inicjatorem budowy innych kościołów tarnobrzeskich – pw. św. Barbary, Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Króla oraz kaplicy cmentarnej pw. Wszystkich Świętych w Sobowie.

Rada Miasta Tarnobrzega, w dowód uznania dla zasług ks. Michał Józefczyka na rzecz tarnobrzeskiej społeczności, przyznała mu w 1998 r. najwyższe miejskie odznaczenie Sigillum Civis Virtuti. Dwa lata później Rada Miasta Tarnobrzega uznała go za „Tarnobrzeżanina XX wieku”, a w kolejnym konkursie głosami słuchaczy Radia Leliwa oraz widzów Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg przyznano mu tytuł „Tarnobrzeżanina 2008 roku”. Za troskę i prawdziwie ojcowską miłość do dzieci w 2006 r. otrzymał najmilsze z odznaczeń Order Uśmiechu. Był również członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w czwartek 23. Czerwca o godz. 13.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu – Serbinowie. Po Mszy świętej złożenie ciała śp. Ks.  Prałata Michała Józefczyka na cmentarzu w Tarnobrzegu.

Na pogrzeb naszego rodaka organizowany jest przez parafię autobus prosimy o zapisywanie sie po Mszach św. – wyjazd w czwartek o godz. 9.30 spod kościoła parafialnego.