W przededniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 14 maja 2016 ks. abp Adam Szal w Archikatedrze Przemyskiej wyświęcił na prezbiterów dwunastu diakonów. Metropolita Przemyski przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyli ks. abp Józef Michalik i ks. bp Stanisław Jamrozek oraz licznie zgromadzeni kapłani, na czele z Przełożonymi przemyskiego Seminarium oraz Proboszczami parafii, z których pochodzą Księża Neoprezbiterzy. Na zakończenie w imieniu Seminarium podziękowania złożył Rektor, ks. Dariusz Dziadosz, zaś w imieniu Neoprezbiterów dziękował ks. Jacek Wilkos.

NEOPREZBITERZY 2016:

ks. Michał Bester z parafii Rakszawa
ks. Daniel Drążek z parafii Wólka Grodziska
ks. Bartłomiej Dziepak z parafii Futoma
ks. Jakub Fejkiel z parafii Iskrzynia
ks. Tomasz Garbowski z parafii Kuźmina
ks. Piotr Gosztyła z parafii Przysietnica
ks. Tomasz Kij z parafii pw. św. Stanisława w Humniskach
ks. Maksymilian Lorens z parafii Krościenko Wyżne
ks. Krzysztof Majder z parafii Brzóza Królewska
ks. Grzegorz Rogoz z parafii Domaradz
ks. Grzegorz Urban z parafii Białobrzegi
ks. Jacek Wilkos z parafii Brzyska Wola

Zdjęcia na stronie Archidiecezji Przemyskiej i Wyższego Seminarium Duchownego:
http://wsd.przemyska.pl/galeria/20152016-2/?album=16&gallery=408