• Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego- z tej tez okazji w piątek nie obowiązuje post.
  • Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali S. Janinie w przygotowaniu kościoła do Świat wielkanocnych, szczególnie panom z Kręgów Rodzin w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, dziękuję serdecznie wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu kościoła w jego porządkach, Dziękuję również służbie liturgicznej, scholii a zwłaszcza chórowi, S. Marcie – przełożonej naszej organistce, oraz pani Monice  wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Pawłem i Jakubem liturgii Triduum Paschalnego, czuwań.  Naszym Strażakom za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie i udział w rezurekcji, naszej orkiestrze gminnej za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej, młodzieży z KSM-u , dzieciom Bożym i harcerzom oraz wszystkim grupom prowadzącym adoracje. Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus.
  • Dziękujemy również serdecznie za wszelkie życzenia i przekazujemy również życzenia i zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych krajanek – pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.
  • Przeżywamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wystawienie po Mszy św. o godz. 9.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca – spowiedź przed Mszami świętymi. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.
  • W sobotę 2 kwietnia w wigilie Niedzieli Bożego Miłosierdzia po Mszy sw. o godz. 18.00 procesja pod Krzyż Zwycięstwa – będziemy rozważać „ Drogę Światła”  tajemnice  Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszam i zachęcam wszystkich do przedłużenia radości ze Zmartwychwstania poprzez ta procesje i przez to wyznanie naszej wiary. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie ze sobą świec- znaku Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy szczególnie młodzież: ze szkół średnich i gimnazjum (dla nich to będzie również spotkanie formacyjne do bierzmowania) a harcerzy prosimy o towarzyszenie nam z pochodniami. Również mamy prośbę do strażaków aby zabezpieczyli drogę przejścia zwłaszcza na ul. Północnej.
  • Przyszła Niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można będzie uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.
  • W przyszła Niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00  prosimy dzieci i młodzież, które w Wielkim Poście zbierały do skarbonki swoje ofiary o przyniesienie ich do kościoła. Po kazaniu w darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w darze.