· Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Dzisiaj o godz.15.30 różaniec w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie i parafii. W czasie Wielkiego Postu będą wystawione Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podejmijmy abstynencje w intencji tych którzy mają z tym problem.
· Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy na spotkanie członków a także wszystkich którzy chcieli by się włączyć w jego działalność.
· Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
· W środę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie to również Msza św. dla ludzi starszych i chorych z racji Dnia Chorego z namaszczeniem sakramentu chorych.
· We wtorek, środę i piątek spotkania formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem: wtorek klasy I, środa klasy II a piątek klasy III.
· W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół.
· W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do w rozważaniach Męki Pańskiej.
· Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza sw. z uwagi na to , że uczestniczą w niej nie tylko ci którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00- tak aby nikt się na nią nie spóźniał.
· Jutro w naszej parafii dwa pogrzeby: śp. Janusza Lorensa z ul. Szkolnej o godz. 12.00 i śp. Wiesławy Pyzia z ul. Północnej o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…
· W dniach 15-26 lutego br. można będzie składać w Urzędzie Gminy wnioski na odbiór azbestu i wyrobów zawierających azbest.