Poprzednie ogłoszenia


Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła (26.10.14r)

 • Kościół kończy dzisiaj Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek po Mszach przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. W tym tygodniu różaniec poprowadzą: poniedziałek klasa IV b SP, wtorek klasy III SP w czwartek klasy VI i V SP po łacinie. w piątek Kręgi Rodzin, które mają swoją Mszę wspólnotową.
 • We wtorek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • W środę  zakończenie konkursu różańcowego. Zapraszamy wszystkie dzieci które zrobiły w tym roku różańce oraz chodziły codziennie na różaniec. W środę wraz z nabożeństwem różańcowym Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 •  W piątek spowiedź święta przed Wszystkimi Świętymi od godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. 
 • W sobotę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej żałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej i Komunii św.
 • W przyszłą niedziele wypada 2 listopada,  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. W naszym kościele będą one odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu nie będzie nabożeństwa w kościele, Mszy sw. o godz. 16.00 ani adoracji po Mszy– Natomiast  o godz. 15.30 odbędzie się nabożeństwo za zmarłych w kaplicy cmentarnej a po nim będzie Msza św. 
 • Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada można zyskać odpust cząstkowy. W dniach od 3 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych. Można je składać w zakrystii u S. Janiny. 
 • Tydzień temu w całej Polsce odbyło się liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. W naszej parafii we Mszy św. uczestniczyło 1786 osoby, ( 30 więcej niż rok temu) a do Komunii św. przystąpiło 480 osób. Frekwencja wyniosła ok. 41%.
 • Serdecznie dziękuje tym którzy wczoraj pomogli przy porządkach  przy obejściu kościoła i nie tylko – było tylko 7 osób, potem dołączyli do nas harcerze a ile zostało zrobione. Bóg zapłać.  Porządki i wystrój otoczenia przed odpustem będzie prawdopodobnie 8 XI – i liczę na wasza pomoc – liczniej niż wczoraj. 
 • Tydzień temu była  III niedziela miesiąca ofiary na prace przy kościele. Złożono 3860 zł  Prace zostały zakończone : Dotacje: 40 tys PWKZ ; UG – 10 tyś; naszych zebrano 11 662 zł. Koszt całości to 81 tys zł. Potrzeba jeszcze 20 tys zł. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc o ofiary na ten cel. Już pojawiły się pierwsze ofiary rodzinne w kopertach za które dziękuje. Natomiast witraż będzie robiony w przyszłym roku – nie da się wszystkiego od razu – dlatego ta inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku. Przy tej okazji dziękuje panu Maciejowi Śliwińskiemu – gdyby nie jego pomoc z rusztowaniami wyszłaby ta renowacja  dużo drożej. 
 • Harcerze co roku pod cmentarzem zbierali ofiary na pomoc młodzieży. W tym roku będą zbierać na renowację nagrobka ks. Wincentego Telegi , jego odczyszczenie i konserwacje. Gdyby udało się zebrać fundusze te prace ruszyłyby na wiosnę.  
 • Dziękuję również panom za pomoc w usunięciu thui niszczących nagrobki na cmentarzu, po uzyskaniu zezwoleń zostały usunięte. Tych drzew jeszcze na cmentarzu do usunięcia jest dużo i jest to niełatwy problem do rozwiązania. Proszę również o wrzucanie śmieci na cmentarzu do kontenera i w wyznaczone miejsce zgodnie z napisami.
 • Przypominamy że młodzież z KSM -u rozprowadza znicze cmentarne.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana : śp.  Janina Dobrowolska, śp. Bolesław Pudłowski, śp. Stanisław Liput  Wieczne odpoczywanie…