Poprzednie ogłoszenia


Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła (23.08.15r)

 • Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne.
 • W poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła. 
 • W środę 26 VIII Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 7.30. 9.00 i 19.00. Nowenna do MBNP o godz. 18.30. zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Iskrzyni odpust parafialny.
 • ogłoszenia dożynkowe: 
 • Za tydzień 30 VIII XXX II Dożynki Archidiecezjalne w naszej parafii. Będziemy gościć delegacje dożynkowe z naszej Archidiecezji. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 na stadionie sportowym, a wcześniej od godz. 10.00 przyjmowanie delegacji dożynkowych i prezentacja wieńców. Z uwagi na uroczystości dożynkowe, których jesteśmy gospodarzami po raz pierwszy i aby uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu dla naszej miejscowości i gminy nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 11.00 i 16.00. Zapraszam wszystkich którzy mogą, aby przyszli i zaprosili na tą uroczystość swoich znajomych i rodziny z sąsiednich miejscowości. 
 • Po Mszy św. około godziny 14.00 wystąpią zespoły ludowe min.: Lubartowianie, Chorkowiane oraz Krośnieniacy. Po nich wystąpi zespól Red Guitars Cover z repertuarem min. Czerwonych Gitar. O godz. 17.00 rozpocznie się festyn Ludowy z zespołem Lombardio. Dala dzieci po Mszy św. przewidziano wiele atrakcji m.in.: fikoland, pokazy baniek mydlanych, pokazy strażackie i sprzętu pożarniczego. 
 • Po Mszy św. orszak dożynkowy z zaproszonymi gośćmi wyruszy z pod stadionu ul. Brzozowską koło kościoła, Mostową i Szkolną do szkoły. Przyjęcie – poczęstunek delegacji dożynkowych będzie się odbywać w remizie strażackiej. 
 • Bardzo prosimy w miarę możliwości by na uroczystość przybyć pieszo. Parkingi dla samochodów osobowych będą tutaj koło kościoła, parkingi dla busów koło cmentarza. Nie będzie parkingów koło stadionu i remizy strażackiej. Ulica Sportowa będzie zamknięta dla ruchu kołowego z wyjątkiem busów z delegacjami dożynkowymi i zaproszonych gości. Prosimy mieszkańców by unikać przejazdu przez ul Sportowa i Księża. Ruchem będą kierować strażacy i prosimy o podporządkowanie się ich decyzjom i wskazaniom. 
 • Proszę o udekorowanie naszej miejscowości flagami, wystawionymi obrazami Maryi i świętych, aby wszyscy którzy będą do nas przyjeżdżać czuli, że u nas jest święto. Przyozdóbmy nasze domy i posesje. Proszę wszystkich by poczuli się gospodarzami tych dożynek, pomagali przybyłym by czuli życzliwość i pomoc a także proszę o zaangażowanie się w miarę możliwości w przygotowanie uroczystości dożynkowych. 
 • ( proszę o kontakt członków AK oraz panów, którzy maja konie – mamy bryczki, którymi chcemy przewieźć zaproszonych gości a brakuje koni). 
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy : śp. + Witolda Filara, śp. Justynę Czekańską, śp. Stefanię Glazar, śp. Bronisławę Lenk, śp. Stanisława Szelc. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. 
 • Ogłoszenie Pana Sołtysa. Od 1 IX do 15 IX w biurze sołtysa będzie pobierana III rata podatku rolnego, od nieruchomości i opłata od posiadania psa.( godz. 8.00 -14.00). 
 • W czwartek 3 IX o godz. 18.00  w RCKP w Krośnie spotkanie literacko-patriotyczne – żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą . Zapraszamy. 
 • Ostatnio nawiedziło nasze miejscowości kilka pożarów związanych z wypalaniem traw- zwracamy się z apelem nie tylko ze strony strażaków  aby z uwagi na suszę jaka panuje nie podejmować takich działań które mogą narazić na straty nie tylko dobytek ludzki ale mogą z uwagi na niemożliwość ich zatrzymania  spowodować zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i życia a także dla otaczającej nas przyrody. Prosimy o rozwagę nawet przy prowadzeniu porządków wokół domów i na działkach.