Poprzednie ogłoszenia


Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu (22.02.15r)

 • Kończymy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania trzeźwości w naszych domach i parafii. Za ławkami są wyłożone Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. zachęcamy do zapoznania się z tym co one proponują. 
 • Przeżywamy Wielki Post który jest okazją do wyciszenia  i otwarcia się na głos Boga który przemawia do naszego sumienia. Wykorzystajmy Nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali do pogłębienia naszej miłości do Boga.
 • Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00 a po nich Msza św.
 • W środę zachęcamy do wzięcia udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do składania próśb do Matki Bożej o godz. 16.30.
 • W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Cieszymy się że tak liczniej niż rok temu jesteście na nich i wszystkim, dla których zabrakło książeczek, będą one rozdawane w czwartek. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych 
 • W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim ucałowanie relikwii krzyża świętego. W piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Krąg Rodzin. Również w piątek Msza św. wspólnot Ruchu Domowego Kościoła. 
 • Za tydzień Niedziela Ad Gentes zbiórka do puszek na pomoc dla misji. Z tej okazji będą gościć misjonarze: ks. Marek Kowalski  Salezjanin – Misjonarz z Afryki,  Pan Jan Sanza – Misjonarz Afryki,  Pani Izabela Paszke – Woluntariuszka Misyjna - pracująca w Mongolii. Po Mszach św. można będzie zakupić przywiezione do nas z misji wyroby afrykańskie. Ofiary złożone przy tych zakupach będą przeznaczone na misje prowadzone przez Ks. Salezjanów. Również tego dnia zbiórka do puszek na Misje Ad Gentes. Ofiary z tacy będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne  - jest to pierwsza niedziela miesiąca. 
 • Nasi ministranci wczoraj zdobyli I miejsce w piłce nożnej na szczeblu Dekanatu – starsi, a młodsi II miejsce.  Gratulujemy im i ks. Piotrowi opiekunowi.
 • Ogłoszenia P. Sołtysa:  Informuję mieszkańców sołectwa Krościenko Wyżne, że w dniach od 23.02.2015 r. do 16.03.2015 r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.30 w Urzędzie Gminy, pokój nr 9, pobierał będę I ratę podatku rolnego, od nieruchomości, a także od posiadania psa.  
 • 1 marca 2015 r. (niedziela) o godz. 10.15 w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym, Wiejskie Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. Najważniejsze punkty:  Sprawozdanie sołtysa za okres sprawozdawczy. Wybór sołtysa i Wybór rady sołeckiej.
 • Akcja Katolicka w naszej parafii zbiera podpisy pod petycją do Prezydenta RP o niepodpisywanie pięknie brzmiącej Konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, która niestety przy tej okazji wprowadza błędne pojecie płci (genderowskie) oraz upatruje przyczyny zła nie w patologiach, ale w instytucji rodziny, w religii.