Poprzednie ogłoszenia


Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza (26.04.15r)

 

 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W ciągu tego tygodnia będziemy modlić się za kapłanów i siostry pochodzących z naszej parafii, za kapłanów którzy pracowali w naszej parafii, za kleryków w szczególności za naszego diakona Maksymiliana i kleryka Jakuba, a także  o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za kapłanów sprawujących opiekę duszpasterska w naszej parafii za naszych biskupów.  Dzisiaj nabożeństwo o godz. 15.30 w tych intencjach. 
 • Pragnę poinformować, że ks. diakon Maksymilian po konsultacji z ks. rektorem, przełożonymi i ks. Biskupem podjął decyzję o pójściu na praktykę diakońską przez najbliższy rok. Po praktyce w Sanoku, stwierdził, że potrzebuje jeszcze czasu i zdobycia doświadczenia zwłaszcza w katechizacji dzieci i młodzieży - która dzisiaj jest sprawą niezmiernie trudną. Dlatego, nie będzie w tym roku jego prymicji, a dk. Maksymilian zostanie skierowany do parafii Leżajsk – Fara. Rozumiejąc jego decyzje odnośnie dobrego przygotowania się do kapłaństwa, tym bardziej polecajmy jego osobę naszym modlitwom.
 • Jutro przypada I rocznica kanonizacji dwóch papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II , naszego wielkiego Rodaka. Do dziękczynienia za to wielkie wydarzenie zapraszamy w poniedziałek na godz.18.00.
 • W środę dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. 
 • W tym tygodniu pierwszy  piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek. Do chorych wyjedziemy o godz. 9.00 w piątek. 
 • W piątek 1 maja – święto św. Józefa Rzemieślnika. Od piątku nabożeństwa majowe. Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo majowe zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych a tych którzy nie dadzą rady przyjść do kościoła do odmawiania litanii w domach – wspólnie w rodzinach i pod krzyżami i kapliczkami.  
 • Jak już było ogłoszone uroczystość Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się w tym roku 2 V, w sobotę – porządek Mszy św. niedzielny – serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej Pani i Królowej Polski.   
 • Przypominamy również, że biskupi na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 maja 2015 r.  
 • Bóg zapłać za złożone ofiary – na zapłacenie ogrzewania naszego kościoła – składka wyniosła 4710zł., a ofiary do puszek okazji tygodnia Miłosierdzia  610 zł na Caritas Archidiecezji. dzisiejsze ofiary są przeznaczone na organizację ŚDM w Krakowie. 
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Zofia Borek, z ul. Marynkowskiej 10. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 • Zaproszenia: 2 maja w Strachocinie o godz. 10.00 odbędzie się pielgrzymka rolników i samorządowców i środowisk patriotycznych z udziałem pana Andrzej a Dudy – zapraszamy.