XVII niedziela zwykła (27.07.14r)

1. Dzisiaj po południu nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  godz. 15.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia:- we wtorek – św. Marty, - w czwartek – św. Ignacego z Loyoli; - w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  3. W sobotę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny gdy nawiedzimy kościół, odmówimy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnimy pozostałe warunki odpustu.
  4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości, do podjęcia krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Ofiarujmy nawet miesiąc abstynencji w intencji osób, które mają z tym problemy.
  5. W środę o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00. . Wyjazd do chorych o godz. 9.00
  7. W przyszłą niedzielę, dzień przed świętem świętego Jana Marię Vianneya.  w naszej modlitwie będziemy pamiętać o ks. Prałacie Janie Marszałku – w dniu jego imienin.
  8. Dzisiaj  z racji św. Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zbiórka do puszek z racji błogosławieństwa pojazdów na środki transportu dla polskich misjonarzy (MIVA Polska).
  9. zapowiedzi:
  10. Na czas wakacyjnego odpoczynku dla jednych i trud pracy dla drugich zwłaszcza przy żniwach, prośmy o dobra pogodę i przyjmijmy błogosławieństwo Boże.