Poprzednie ogłoszenia


Ogłoszenia

Poniedziałek Wielkanocny (20.04.14r)

  • Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego- z tej tez okazji w piątek nie obowiązuje post.
  • Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu kościoła do Świat wielkanocnych, w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. ks. prałatowi Janowi, S,. Janinie i panom Adamowi, Józefowi i Janowi. Dziękuję również służbie liturgicznej, scholii i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim czytającym i śpiewającym, naszemu chórowi pod dyrekcja naszej S. Przełożonej Marty za przygotowanie wraz z ks. wikariuszami bogatej liturgii Triduum Paschalnego, naszym Strażakom za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie, harcerzom i naszej orkiestrze za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej. Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.
  • Codziennie o godz. 19.00 aż do niedzieli trwa nowenna przed kanonizacja bł. Jana Pawła II – po Mszy sw. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. W środę nowenna o godz. 18.30. 
  • W sobotę 26 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci klas II komunijnych oraz poświęcenie alb. Również wtedy dzieci otrzymają książeczki do modlitwy. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, a w miarę możności również i ich chrzestnych.
  • Najbliższa niedziela to  Niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można będzie uzyskać odpust zupełny. Jest to dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II, Apostoła Bożego Miłosierdzia - dzień na który tak bardzo czekaliśmy. Dlatego by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez oglądanie transmisji telewizyjnej  nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 –a będzie Msza św. o godz. 13.00. Zapraszamy na Msze św. o godz. 13.00 będzie to nasze pierwsze dziękczynienie za dar kanonizacji. W czasie Mszy św. nastąpi poświecenie i intronizacja obrazu św. Jana Pawła II w naszym kościele. 
  • Jednocześnie informujemy, ze nasze parafialne dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się w dniach 8-9 maja, nastąpi wtedy odsłonięcie popiersia papieskiego a gościć wśród nas będzie zaproszona przez ks. prałata Jana w czasie jego wizyty w Kostaryce Floribeth Mora Diaz - której cudowne uzdrowienie przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II potwierdziło w procesie kanonizacyjnym świętość Jana Pawła II – przyjedzie do nas z naszym rodakiem ks. Franciszkiem Filarem.
  • W najbliższą Niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 13.00  prosimy dzieci i młodzież, które w Wielkim Poście zbierały do skarbonki swoje ofiary o przyniesienie ich do kościoła. Po kazaniu wszystkie dzieci w darach ofiarnych w procesji będą je składać w darze.
  • Również w niedziele Miłosierdzia Bożego młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary do puszek na dzieło Caritas naszej diecezji -na wypoczynek wakacyjny dzieci z Ukrainy. Nasza parafia otrzymała dwa bilety po 400 zł – które umożliwią pobyt dwojga dzieci z Ukrainy w Polsce. Może uda nam się tych biletów „wykupić” więcej. Niech to będzie również nasz przejaw miłości i miłosierdzia wobec dzieci w kraju który przeżywa trudne chwile.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Pelczar z ul. Północnej polećmy ja Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…