Cały dzień w naszej parafii poświęcony był bł. Rodzinie Ulmów. W swoich kazaniach ks. Proboszcz Wiesław nawiązywał do przykładu życia Rodziny Ulmów- do ich wiary, odwagi i miłości. Na mszy św. O godz. 11 został poświęcony przez ks Łukasza obraz Bł. Rodziny Ulmów który będzie czczony w naszej parafii a został wykonany przez malarza z Ukrainy pana Eugeniusza Cebryńskiego.

Po południu został zorganizowany  Piknik Rodzinny z tej okazji. Działające przy parafii jak i w naszej Gminie organizacje wraz z GOPS-em i Urzędem Gminy . Dbając o wartości chrześcijańskie, wspierając i promując rodziny chciano w ten sposób uczcić dzień beatyfikacji Rodziny Ulmów w której brała udział liczna grupa naszych parafian.

W Pikniku wzięli udział mieszkańcy Parafii, i Gminy dzieci, rodzice, osoby starsze, co przyczyniło się do promocji takich wartości jak miłość, szacunek, troska o drugiego człowieka, połączone z aktywnym i co bardzo ważne trzeźwym spędzaniem wspólnego czasu.

W niedzielne popołudnie w dniu 8 września 2024 r. zorganizowano wiele różnych aktywności, gier, zabaw, konkursów, dla dzieci i całych rodzin. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 na Parkingu przy Kościele Parafialnym w Krościenku Wyżnym, gdzie ustawiono ławki i stoliki dla uczestników imprezy, ponadto ustawiono samochód WORD do pokazu działania symulatora dachowania, samochód OSP w Krościenku Wyżnym wraz z pokazami działania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Krościenku Wyżnym oraz pokazami udzielania pierwszej pomocy przez pracowników i wolontariuszy Oddziału PCK w Krośnie. Również na płycie parkingu zlokalizowano samochód policyjny z akcesoriami działań Policji z KMP w Krośnie.

Na trawie obok kościoła ustawiono dmuchańce i banji dla dzieci, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem małych i trochę starszych dzieci. Na trawie również zapewniono dzieciom malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, zabawę z bańkami mydlanymi oraz gry i zabawy, w tym terenowe, organizowane przez Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej oraz harcerzy z 8 Drużyny Harcerskiej VENTUS im. Szarych Szeregów w Krościenku Wyżnym.

Atrakcją dla dzieci był również ciągnik JOHN DEER Pana Jacka Frydrycha, do którego każdy i dziecko i dorosły mógł wejść i sprawdzić jakimi sprzętami posługują się współcześni rolnicy. Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie,

Na Pikniku znalazło się co nieco również dla starszych uczestników spotkania. Wystąpili: Orkiestra Gminna w Krościenku Wyżnym, Pani Monika Glazar Jurczak oraz Kapela Krościeniacy a po występie Kapeli odbyła się zabawa taneczna.

Menu zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich, Odnowa w Duchu Świętym oraz strażacy z OSP w Krościenku Wyżnym, którzy ugotowali grochówkę. Ponadto można było nabyć lody z Cukierni WuZetka, dla dzieci była wata cukrowa, popcorn i frytki.

Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji z Krościenka Wyżnego: Parafii, KGW, OSP, Odnowy w Duchu Świętym, Rady Sołeckiej, Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej, harcerzy, przy bardzo ważnym wsparciu finansowym z Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym, udało się zorganizować wspaniały Piknik, który na długo zapadnie w pamięci uczestników. Mamy nadzieję, że w każdą rocznicę beatyfikacji Rodziny Ulmów będziemy mieli okazję się spotkać z pożytkiem dla dzieci i rodzin z naszej miejscowości.