Dzisiaj przezywamy w naszej rocznicę   beatyfikację  Rodziny Ulmów w Markowej – na mszy św. o godz. 11.00 poświecimy obraz bł. Rodziny Ulmów, który będzie w naszej parafii czczony.

Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Również będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Marcina Patrona  naszej parafii.

W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U OO. Kapucynów w Krośnie odpust.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny w 1 rocznicę Beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej. W dzisiejszą niedzielę 8 września 2024 zapraszamy na Piknik Rodzinny im. Błogosławionej rodziny Ulmów w rocznicę ich beatyfikacji. Piknik który będzie odbywał się na parkingu przy kościele.  zapraszamy wszystkich na wspomniany Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji – od godz. 15.00. W programie min. Występ Orkiestry i Kapeli, Moniki Glazar, pokazy strażackie, i wiele atrakcji dla dzieci min. Dmuchańce. Malowanie twarzy, zabawy. Pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy pokaz ratownictwa wysokościowego. Obecny będzie miedzy innymi samochód WORD – symulator dachowania, samochód policyjny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Szczegóły na plakatach.

Proszę również o pomoc w rozłożeniu stołów , krzeseł, parasoli dzisiaj w niedziele o godz. 13.00 – proszę zwłaszcza  mężczyzn.

Z uwagi na Piknik Msza św. o godz. 16.00 bez kazania.

Dobra wiadomość. Została podpisana umowa  przez parafię z wykonawcą i Urzędem Gminy na wykonanie prac konserwatorskich przy naszym  kościele parafialnym. Prace jeśli będzie pogoda rozpoczną się  za 2 – 3 tygodnie i potrwają 11 miesięcy.

Pragnę podziękować Radzie Gminy za udzielenie dotacji w wysokości 20 800 zł na realizację prac  tj. 2% całości inwestycji. Pozostała część dotacji pochodzi z Polskiego Ładu. Koszt prac to 1040 000zł. (milion czterdzieści tyś. zł). Decyzją Konserwatora Zabytków  będzie to metoda czyszczenia chemicznego zarówno cegły jak i wątków kamiennych.

Również dziękuję za pomoc w przygotowaniu wniosków i dokumentacji i pozyskaniu tych funduszy oraz pomoc w przeprowadzeniu postępowania przetargowego panu Mariuszowi Lorensowi,   pani Agnieszce Filar i panu Wójtowi Mateuszowi Liputowi oraz pozostałym zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy.

Intencje: Od poniedziałku msze św.  za śp. Zofię Kosibę – odprawia ks. Bazyli Pawełek.

W piątek  + Kazimierę Pelczar i w sobotę za dusze w  czyśćcu cierpiące  ks. Proboszcz odprawi  te Msze św. na Ukrainie.