V Niedziela Wielkiego Postu 2024

Przeżywamy czas rekolekcji parafialnych.

17 III 2024 – Niedziela

7.30, 9.00, 11.00 i 16.00 – Msze św. z Naukami Ogólnymi

15.00- Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne

 

18 III 2024 – Poniedziałek

8.00 i 18.00-  Msze św. z   Naukami Ogólnymi

10.30 – spowiedź dla starszych i chorych.

11.00 – Msza św. dla starszych i chorych z modlitwą o uzdrowienie z namaszczeniem chorych.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do godz. 18.00

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

19 III 2024 – Wtorek –  Uroczystość św. Józefa

8.00 i 18. 00 –Msza św. z nauka ogólną.  Zakończenie rekolekcji.

15 .00 –Msza św. dla  dzieci z  Przedszkola SS. Służebniczek z racji dnia patrona. Zapraszamy ich rodziców.

Intencje w poniedziałek i wtorek z godz. 7.00 będą odprawione o godz. 8.00.

 

23 III 2024 –  Sobota – Spowiedź parafialna przedświąteczna.

Od godz. 9.00 do godz. 12.00 oraz o godz. 15.00 do godz. 17.00

Przypominam o zapisywaniu chorych na spowiedź przedświąteczna  27 III 2024. – Wielka Środa.

Trwa nowenna w intencji Ojczyzny i o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki – w poniedziałek i wtorek o 7.45 a potem po Mszy św. Porannej o godz. 7.00. Również przed Mszami wieczornymi wraz z różańcem. Prowadza członkowie Akcji Katolickiej.

We wtorek po wieczornej mszy św.  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza ( po zakończeniu rekolekcji)  do wspólnej Drogi Krzyżowej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek droga krzyżowa da dzieci o godz. 17.30.

W piątek o godz. 7.30 i 17.30 po Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. Wieczornej  wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Charbela oraz ucałowanie Jego relikwii.

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Na Mszy św. o godz.11.00 uroczyste błogosławieństwo palm z procesją. Rozpoczniemy liturgię pod Krzyżem Misyjnym. Zapraszamy dzieci i młodzież z palmami. Za tydzień na Gorzkich Żalach zbiórka na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. Można je również składać do skarbony z tyłu kościoła. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Rekolekcje dla nauczycielu w Miejscu Piastowym w dniach 21 – 23 marca. Szczegóły na plakatach.- Zaproszenie.

Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację Wzrastanie  działającej w naszej diecezji zajmującą się dziećmi i młodzieżą, prowadzącymi dom dziecka i kilka ośrodków pomocy. Natomiast za tydzień kwesta na Krośnieńskie Hospicjum w Ramach Krośnieńskich Pól Nadziei. Będą ją prowadzić uczniowie naszej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami.

 

We wtorek o godz. 14.00 – pogrzeb śp. Franciszka Frankiewicza z ul. Północnej – wieczne odpoczywanie….

Od jutra ks. Jan Marszałek będzie odprawiał msze św. Za śp. Władysław Podkul od uczestników pogrzebu.