Dzisiaj niedziela i zakończenie Starego Roku- Niedziela Świętej Rodziny – modlimy się o świętość rodzin w naszej parafii. Nabożeństwo pokutno- dziękczynne po Mszy św. o godz. 16.00.

Jutro Nowy Rok 2024- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-  modlimy się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.

We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę  6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej mszy św. poświecenie kadzidła i kredy – ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na działalność misyjną Sióstr Służebniczek w Afryce. Również składka przeznaczona jest na Misje.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 14 w naszej miejscowości Orszaku Trzech Mędrców. Prosimy o otwarcie budynku Domu Ludowego już o godz. 10.00 aby uczestnicy mogli wziąć rekwizyty. Orszak  Trzech Króli spod Domu Ludowego. 10.40 – wyjście liturgiczne Orszaku Trzech Króli. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli i jego sponsorów . Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Harcerzy ze skrzydłami anielskimi, grupę teatralna z naszej szkoły ze Świętą Rodziną, panie z Klubu Seniora i KGW, uczniów naszej szkoły i naszych przedszkoli,  naszą Orkiestrę Gminną, grupy parafialne: chór, Odnowę w Duchu Świętym, Kręgi Dobowego Kościoła, KSM, Ministrantów i lektorów,  scholę, Rady Parafialne wszystkich dla których ta uroczystość Trzech Króli i orszak jest ważny. Po Mszy św. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady wręczy prezenty grupom kolędniczym i najlepiej przebranym uczestnikom. Harcerzy prosimy min.o rozdawanie koron pod kościołem i Domem Ludowym, a naszych strażaków o zabezpieczenie przejścia Orszaku

Plan spotkań kolędowych na stronie parafii i jest wywieszony pod kościołem to nie będę przedłużał. W tym tygodniu również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z uwagi na kolędę nie będzie jakiś specjalnej spowiedzi i wyjazdu do chorych.

Za tydzień I niedziela miesiąca.

Od jutra Msze św. gregoriańskie za śp. Grzegorza Borkowskiego będzie odprawiał ks. Michał Hołdowicz na Ukrainie.

Zaproszenie: Koncert Noworoczny – 6 I 2024 .godz 17.00 Sala  Domu Ludowego.