II Niedziela Adwentu – 10 XII 2023 r.

 1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz. 18.00. Do uczestnictwa na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami.
 2. Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
 3. W poniedziałek 11 będziemy modlić się do patrona naszej parafii św. Marcina. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich  ministrantów –  planu min. ustalanie kolędy.
 6. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 23 XII 2023 w sobotę od godz. 9.00. Odwiedzimy wszystkich chorych i świątecznych i z I piątków -ich prosimy zapisać a I piątkowych –nie zapisujemy.
 7. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele odbędzie się 20 XII w środę w godzinach 10-12.00 i 15.00 -17.30. Będą Księża z dekanatu tak zorganizujmy czas aby móc się wyspowiadać.
 8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 10 zł. Również u Sióstr w zakrystii i przed ołtarzem Matki Bożej można nabywać poświęcone opłatki wigilijne.
 9. KSM w Krościenku Wyżnym zaprasza młodzież od 14 roku życia na Bezalkoholowy opłatek Młodzieży 28 XII 2023 r. Szczegóły na plakatach i fb KSM-u.
 10. Na Hospicjum podczas zbiórki uczniowie naszej szkoły zebrali 4353,94 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
 11. W Internecie na stronie parafii jest już plan wizyty duszpasterskiej kolędy proszę o zapoznanie się z nim.
 12. Od poniedziałku ks. Jan Marszałek będzie odprawiał msze św. za śp Stanisław Kmonk a ks. Wiktor Kowalski na Ukrainie za sp. Helenę Wilusz od uczestników pogrzebu. Wieczne odpoczywanie…
 13. W sobotę proszę do ścięcia choinek do kościoła o pomoc naszych strażaków a w przyszły poniedziałek po południu  proszę młodzież z KSM-u, harcerzy, starszych ministrantów, członków grup parafialnych i Rad Duszpasterskich o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.

Już dzisiaj zapowiadam  i zapraszam do wzięcia udziału w 14 w naszej miejscowości Orszaku Trzech Mędrców.  Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Harcerzy ze skrzydłami anielskimi, grupę teatralna z naszej szkoły, panie z Klubu Seniora i KGW, uczniów naszej szkoły i naszych przedszkoli,  naszą Orkiestrę Gminną, grupy parafialne: chór, Odnowę w Duchu Świętym, Kręgi Dobowego Kościoła, KSM, Ministrantów i lektorów,  scholę, Rady Parafialne wszystkich dla których ta uroczystość Trzech Króli i orszak jest ważny. Już teraz pomyślmy o strojach aby włączyć się w ten Orszak.