I Niedziela Adwentu 3 XII 2023

Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej.

 1. Dzisiaj I niedziela Miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencja dla róż różańcowych – o dobre przygotowanie Rodzin do Świat Bożego Narodzenia.
 2. Również po każdej Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 9- wystawienie do godz. 11.00. Po południu wystawienie po Mszy św. o 16.00 do godz. 21.00 – zakończone apelem jasnogórskim. Zapraszamy na Wieczór Chwały o 19.30.  Nowennna do Niepokalanej po Mszy św. o 16.00
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków które rozprowadzają nasze Siostry. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii.  W zakrystii są również do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie minimum 10 zł i kilka Kalendarzy z Rodzina B.  Ulmów.
 4. Od jutra Roraty codziennie o godz. 18.00. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie 2 figurki Matki Bożej i nagrody za dobre uczynki.
 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele- serdecznie zapraszamy.
 6. 6 XII w  w środę naszej parafii będzie św. Mikołaj. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Dary do św. Mikołaja można składać w zakrystii od jutra. Zapraszam na Mikołaja również ministrantów i lektorów, kandydatów, scholę, Dzieci Boże oraz przedstawicieli Harcerzy i KSM-u.
 7. W piątek  8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00 – na tej Mszy św. poświecenie i rozdanie medalików dzieciom I komunijnym. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
 8. Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski” Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 13.00.
 9. W piątek zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania uczniów klas VI i VII. Początek  o god. 17.00 w kościele a koniec mszą św. – ok 19.00
 10. Spotkanie Rady Ekonomicznej dzisiaj  po Mszy św.  o godz. 9.00.
 11. Natomiast spotkanie Rady Duszpasterskiej było by 9 XII w sobotę po Mszy św. Wieczornej.
 12. Za tydzień składka do puszek na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.
 13. Dzisiaj w niedzielę uczniowie naszej szkoły będą kwestować na rzez Krośnieńskiego Hospicjum – Pierniczki dla Hospicjum – zachęcam do wsparcia tego szlachetnego celu.
 14. Zmarła śp. Helena Wilusz z ul. Północnej – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00.
 15. Od jutra ks. Antoni Kozak na Ukrainie będzie odprawiał Msze św. za śp. Zygmunta Lorens
 16. Młodzież KSM zaprasza na traadycyjny bezalkocholowy opłatek młodzieżowy, który odbędzie się 28 grudnia. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na Faceboku.