W wigilię uroczystości Chrystusa Króla w naszej parafii odbyło się uroczyste przyjęcie do służby liturgicznej i scholi. W obecności rodziców i rodzeństwa oraz parafian do grona ministrantów zostało przyjętych 20 kandydatów którzy przez roczna kandydaturę uczyli się posługi ministranckiej. Dwóch którzy nie mogli być zostanie przyjętych w najbliższym czasie. Również 5 dziewcząt zostało przyjęte do scholi parafialnej. Natomiast do grona kandydatów na ministrantów zostało przyjętych 4 chłopców To radość dla parafii, kapłanów, siostry organistki oraz rodzin ministrantów i dziewcząt.

W homilii ks. Proboszcz mówił  do ministrantów i scholii: …”Jeżeli wybierasz Chrystusa, jeżeli na serio próbujesz żyć Jego Ewangelią, to królestwo Boga jest w Tobie i rodzi się wokół Ciebie. Każdy z nas może coś zrobić, żeby Chrystus coraz bardziej królował. Może najpierw powinien zakrólować w naszych sercach. Jako ministrant czy kandydat swoja postawą tutaj przy ołtarzu ale i poza kościołem możesz zrobić naprawdę dużo dobra. Jeżeli ty będziesz dobry, to więcej będzie dobra w świecie i więcej będzie Boga w świecie a świat ten będzie coraz bardziej prawdziwym Królestwem Chrystusa.”

Na koniec podziękował rodzicom, „… nie tylko za to ze Was kiedyś przynieśli do chrztu, nie tylko za to że uczyli Was modlitw i miłości do Boga a le i za to że nie zabraniali Wam przyjść do Jezusa …na ministrantów i kandydatów  oraz wstąpić do scholii ale  wspierali Was w tych Waszych postanowieniach i dobrym pragnieniu. Niech cieszą się Waszym widokiem tu przy ołtarzu jak najdłużej i niech Was wspierają swoimi modlitwami a Bóg niech im za to wynagradza . Bóg zapłać kochani rodzice i dziadkowie. Dziękuję również tym którzy Was tutaj przyprowadzili starszych kolegów, księży uczących w szkole – ks. Krzysztofowi który zachęcał tak wielu do bycia ministrantem i ks. Łukaszowi który teraz wami się opiekuje. S. Cecylii która prowadziła scholę i S. Stanisławie która z takim entuzjazmem spotyka się z wami dziewczęta.”

Kandydaci na ministrantów
1. Kacper Herbut
2. Fabian Michna
3. Oliwier Grotkowski
4. Stanisław Liput

Nowo przyjęci ministranci:
1. Michał Trznadel
2. Krzysztof Boczar
3. Adam Borek
4. Bartłomiej Trznadel
5. Filip Pelczar
6. Jakub Ziober
7. Mikołaj Kowalski
8. Antoni Wójcik
9. Dawid Inglot
11. Antoni Pelczar
12. Alex Szul
13. Krystian Klamut
14. Jakub Pelczar
15. Jan Michna
16. Marcel Penar
17. Szymon Gierlach
18. Julian Pelczar
19. Mateusz Jurczak
20. Jakub Ciołkowski

Schola
1. Liliana Nowak
2. Zuzanna Fejkiel
3. Oliwia Krzysik
4. Michalina Glazar
5. Patrycja Starzak