Niedziela Chrystusa Króla – 26 XI 2023 r.
Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i ministrantów. Radością naszej parafii jest i schola i chór parafialny. Wczoraj do scholii przyjęto 5 nowych dziewcząt, 20 ministrantów ( dwóch jeszcze  w najbliższym czasie ) i 4 kandydatów.
Dzisiaj przed Mszą św. o go godz. 8.30 członkowie AK poprowadzą modlitwy.
Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych o 15.45.
Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 (około 16.30) zapraszamy na koncert „ Dar Serca i Tajemnica Ducha” – Koncert pieśni Religijno-Patriotycznych w wykonaniu piosenkarza Mateusza Mijala- patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Krościenko Wyżne. Serdecznie zapraszamy!
We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Przystani św. Marcina a w przyszłą niedzielę – Wieczór Chwały. . Zapraszamy.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z wypominkami za zmarłych.
W czwartek 30 listopada, Parafia Matki Bożej Pocieszenia będzie gospodarzem dekanalnego dziękczynienia za beatyfikację Rodziny Ulmów i ich siedmiorga Dzieci.
– Zapraszamy wszystkich parafian z Krościenka Wyżnego noszących w swoim sercu wdzięczność wobec Boga za dar tej niezwykłej beatyfikacji, zwłaszcza wszystkich którzy tak licznie byli na beatyfikacji. Z uwagi na bliskość Komborni bo to parafia sąsiednia udajemy się tam swoimi samochodami.
Ramowy program uroczystości:
17.00 – Konferencja tematyczna związana z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach. 18.00 – Msza święta z przekazaniem relikwii min. naszej parafii. Msza św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył abp Adam Szal. Relikwie w imieniu parafii odbiorą rodziny z Kręgów Domowego Kościoła.
Z uwagi na wyjazd do Komborni msza sw. za śp. Emilię Śnieżek będzie odprawiona rano.

W piątek I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00 . Wyjazd do chorych o godz. 9.00

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny – Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia odpowiednio duchowo przygotowani. Dzieci zachęcamy do robienia już w tym tygodniu lampionów adwentowych z którymi będą uczestniczyć w roratach.
Za tydzień poświecenie opłatków. Ofiary z ich rozprowadzenia są naszym darem za posługę SS. Służebniczek w naszej parafii.
Ks. Michał Hołdowicz od jutra będzie odprawia Msze św. za śp. Marię Starzak.
Spotkanie Rady Ekonomicznej w niedzielę 4 XII po Mszy św. o godz. 9.00.
Natomiast spotkanie Rady Duszpasterskiej było by 9 XII w sobotę po Mszy św. Wieczornej. Przedstawicieli grup proszę o jakiś zarys planów pracy na przyszły rok 2024. Jeśli jakaś grupa nie ma przedstawiciela w radzie to prosimy kogoś spośród siebie wysłać na to spotkanie.
W przyszła niedzielę uczniowie naszej szkoły będą kwestować na rzez Krośnieńskiego Hospicjum – Pierniczki dla Hospicjum – zachęcam do wsparcia tego szlachetnego celu. Jednocześnie w imieniu organizatorów Koncertu Złote serca serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przeprowadzenie koncertu i uczestniczyli w nim oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 15 884 zł i 13 euro.