Dzisiaj niedziela misyjna  – rozpoczyna Tydzień Misyjny – będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Za tydzień ofiary do puszek na misje i misjonarzy.

Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30. Również dzisiaj po Mszy św. o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do św. Charbela- można również nabyć jego oleje w zakrystii.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30 a Msze św. w codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

Tydzień temu przezywaliśmy Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły podstawowej zbierali ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 4189,30 zł . Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dzisiaj imieniny obchodzi nasz ks. Łukasz .

Dzisiaj w kościele liczenie wiernych – tych którzy przyszli do kościoła i tych którzy przyjmują komunię świętą

We wtorek wspomnienie bł. Jana Balickiego – kapłana naszej diecezji – rektora seminarium duchownego. W sobotę św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

W środę nabożeństwo do MBNP po Mszy św. wraz z różańcem. W środę również zbiórka kandydatów na ministrantów. Zapraszamy również nowych chłopców na kandydatów na ministrantów od klasy I.

Młodzież z KSM-u od dzisiejszej niedzieli będzie rozprowadzała znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.

Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę. Natomiast porządki przed odpustem wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 04 XI (sobota)– i już dzisiaj proszę o liczne przybycie.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Borkowskiego z ul. Południowej i śp. Tadeusza Lorensa z ul. Północnej. Północnej polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…..