Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30 a Msze św. w codziennie o godz. 18.00Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

.Dzisiaj uczniowie naszej szkoły podstawowej będą zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II – na stypendia dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin. Zachęcamy do wspomożenia tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

W środę nabożeństwo do MBNP razem z różańcem .

W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej Siostry Jadwigi Dyrektorki Przedszkola.  We wtorek sw. Ignacego Antiocheńskiego, w srodę św. Łukasza – patrona naszego ks. Łukasza, a w piątek  św. Jana Kantego, , w sobotę. bł. Jakuba Strzemię.

W piątek zapraszamy uczniów klas 6 i 7 na spotkanie przed sakramentem bierzmowania. Spotkanie rozpocznie sięo godzinie 17 w domu parafialnym. Prosimy o punktualność.

W przyszłą niedzielę  razem z Janem Pawłem II uczcimy św. Charbela po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Za tydzień  liczenie wiernych w kościele i przystępujących do Komunii św.

Młodzież z KSM-u od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzała znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe. Z przychodu z tamtego roku młodzież współuczestniczyła w remoncie salki młodzieżowej i zakupiła nowe wyposażenie.
Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę.
Natomiast porządki przed odpustem wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 4 XI (sobota)– i już dzisiaj proszę o liczne przybycie. Przy okazji udało się uporządkować trochę otoczenie stawu, aż jest widno. Chcemy jeszcze oskarpować brzegi i wydobyć namół a jeśli ktoś wie kto ma koparkę linową aby muł wydobyć to proszę o kontakt.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

Dzisiaj Wybory Parlamentarne  zachęcamy do głosowania, do pójścia na wybory- to nie obowiązek to wyraz miłości do Ojczyzny. Kierujmy się tutaj naszym sumieniem, wiara, miłością do Ojczyzny a dla tych którzy nie chcą iść na wybory  mam radę jeśli nie idziesz to nie masz prawa potem narzekać i krytykować. (Nie odbieraj sobie tego prawa)